OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Zeljko Kopic a plecat la Istanbul: „Nu e vorba să flatez, e ceea ce simt și ceea ce știu” » Mesajul în limba română
0
FIFA a numit cei doi jucători care pot decide barajul: „România are un «factor X» în lot”
0
Zeljko Kopic surprins de anunțul lui Andrei Nicolescu: „Acestea sunt informațiile mele”
0
Echipe la Turcia - România, baraj pentru Mondial + ultimele informații: atenție la ce pregătesc ultrașii români!
22
Știri din fotbal internațional
Xabi Alonso, tot mai aproape de Liverpool, dar cu o condiție importantă încălcată de Real Madrid
0
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » 16 naționale luptă pentru un loc în finală
0
„Real Madrid a concediat pe toată lumea pentru gafa cu Mbappe!” » Atacantul a reacționat după ultimele relatări din presă
0
Arsenal pregătește o lovitură de proporții! » The Independent: „Starul lui PSG și-a dat acordul”
1
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Experiment Libertatea. Preţurile la alimente în Bulgaria faţă de România: ...
Libertatea
Mondo de unde stii tu ce spunea Dl Ioanitoaia acum 10 ani cu privire la Sorescu????Care Sorescu ca in urma cu 10 ani avea 15, vezi ca ai scapat caii in lucerna.
Normal ca decalqjil dintre polonezi , cehi, austrieci, unguri si noi (buricul pamantului) creste. Noi ne dam grozavi, dar suntem la fel ca armenii, kazahii. Credeti ca degeaba se temea Dan Petrescu de echipe.pe care voi le numiti second hand? Ei uite de ce! Sivaspor ati spus ca e de mana a doua, dar Sivaspor ia lejer campionatul in Romania
Ioanitioaia ***, el vorbeste de Steaua cind polonezii au jucat cu FCSB. Aspectul pe care Ioanitioaia il vedea in urma cu vreo 10 ani este ca polonezii l-au aruncat pe Sorescu ca pe o masea stricata iar FCSBul l-a prezentat ca cireasa de pe tort. Orice alta echipa din Romania s-ar fi comportat la fel ca FCSBul la transferul lui Sorescu.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nene Ovidiu ,Pintilii e prieten cu jucătorii în rest ai carte ai parte ,Va doresc multa sănătate!
Nenea Jeane, asa-i, si eu citisem undeva mai demult ca nea Ovidiu a facut practica in studentie in Polonia si a jucat fotbal acolo cu Papa Ioan Paul al II-lea. Ca-i placea mult actualului sfant jocul la picior si cap cu balonul sferic.
Daca imi amintesc bine Dl Ioanitoaia a absolvit facultatea de limbi straine si am citit undeva ca vorbeste si poloneza. Dar putini romani mai stiu limba aceasta plina de consoane asa ca dansul traduce cum vrea si nimeni nu il poate contrazice.
Bea Ovi uns cu toate alifiile. Ca sa nu zica dansul ca FCSB o mosteneste pe Steaua pune citatul pe seama ziarului polonez sa nu sara cu gura fanii din Ghencea.
“amicalele oferă semne”… Aceste două meciuri îmi întăresc optimismul. Cum e o vorbă, “noul an semne bune are”.
Asa este. Noi romanii nu stim sa laudam performanta continuatoarei Stelei, surclasata de niste jucatori danezi de 300k euro bucata.
FCSB din L1 si CSA Steaua din L2 sunt cele mai iubite echipe din Romania, cu o suma de suporteri impresionanta pe culorile ros-albastre. Se detaseaza net de cei ce sustin Rapid,Dinamo, Craiova sau CFR, ca sa dau doar cateva exemple. FCSB are sansa istorica sa joace in L1 si sa aiba acces la competitii internationale oficiale, CSA din pacate e blocata in L2 de regulamentul FRF. Sunt convins ca multora dintre cei ce sustin ros-albastrul le-ar fi pe plac ca cele doua echipe sa fuzioneze si sa vedem doar "unica Steaua" la treaba, asa cum foarte inspirat ne spune ziaristul polonez citat de nea Ovidiu aci.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.