Alte știri din fotbal
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
Oltenii le-au răspuns rivalilor: „Asta a spus Gigi Becali despre noi? Ha ha ha!”
2
Cine este gurmandul de la Dinamo? Raul Opruț l-a indicat, la acțiunea de azi
0
3 transferuri pentru care negociază în aceste ore Rapid + Victor Angelescu a spus și ce se întâmplă cu fiul lui Șucu
2
Știri din fotbal internațional
Gafă de proporții a lui Chelsea, în timp ce Anglia era eliminată de Argentina de la Mondial: „Ce rușine de club!”
0
Presa din Anglia, necruțătoare după eșecul cu Argentina de la Mondial: „Adevărul doare, dar trebuie spus”
0
Zlatan Ibrahimovic, la superlativ despre Messi: „Am văzut «dreptul lui Dumnezeu»
0
Lionel Scaloni, „la cald”, după remontada fantastică în fața Angliei: „Tocmai ei ne-au adus victoria astăzi”
0
Lifestyle
„Ati văzut meciul de aseară?!” » Nadia Comăneci, discurs-manifest la evenimentul de azi! Le propune românilor un parteneriat: „Să-i împingem, să-i scoatem din cutie!”
0
După boicotul din tur, Craiova și Vitebsk au surprins din nou » Regulamentul UEFA prevede amenzi și suspendări
0
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
La 13 ani de la „scandalul Termopanul”, Gabi Tamaș, ajutat de Diana Munteanu, a reconstituit vandalismul soldat cu excluderea din națională
0
Ce ar pierde Marea Britanie dacă 100.000 de români ar pleca mâine. Studiul ...
Libertatea
Nuntă în familia a doi dintre cei mai bogați români. Cine sunt mirii care ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Ce sunt marcajele „dinți de dragon” apărute pe drumurile naționale: Te fac ...
Libertatea
Faci o greseala care vad se perpetueaza... Potrivit tie cetatenii din Republica Moldova sunt defavorizati !!!Adevarul este ca si in Europa este permisa discriminarea pozitiva...si cazurile enumerate de mine asta sunt nu ce crezi tu !Poate pentru voi este o noutate dar romanii pot sa fie discriminati in tara lor....Cand ministul vorbeste de acea cota la ce este in sportul romanesc te asigur ca este vorba de discriminare pozitiva !Probabil ca pe asta si se bazeaza ministrul cand se v a judeca....Si repet intrebarea ...care este deosebirea intre norma ministrului si normele FRF la stabilirea loturilor la fotbal ?
Cum in invatamant sunt locuri asigurate pe baza de nationalitate sau etnie la fel acum ministrul sportului asigura locuri sigure in sport romanilor....Reamintesc ca acum FRF obliga cluburile sa aiba fotbalisti formati pe plan local!De fapt nu obliga ci asigura locuri !In cazul U Craiova FRF a intervenit pentru ca oltenii angajasera straini pe locurile asigurate romanilor...Ia reaminteste ti sau daca nu ...cauta informatii pe tema !Cand o parte din cluburi cereau arbitrii straini era bine cand eram fermi in a avea doar arbitrii romani ?Acolo nu va deranja ...?
Liga nu patroneaza nimic peste cluburi !De fapt este un fel de sindicat al cluburilor din Liga 1 !!!
Prevederea FRF ca lotul de jucatori trebuie sa aiba fotbalisti formati pe plan local nu este tot aia ?UEFA cum a putu sa faca norma la fotbalistii sub 18 ani ?
Si pentru tine nu este clar ca fotbalistii romani au ajuns defavorizati in tara lor daca deranjeaza ca un procent asa de mic din lotul unei echipe sa fie romani ?
Spuneai dar degeaba. Romanul abereaza la crasma, in tramvai, la o punga de seminte la meci, ... Aberarea e in ADN-ul romanului. De aia ne-au incalecat toti smecherasii. Stie "nea Ovi" ce face. Scrie un articol care baga batul prin gard ... si starneste aberarea (citeste ratingul) si mai incaseaza ceva din banii fraierilor.
E lege? Este. Spune legea ca nu se poate restrictiona accesul pe baza de nationalitate? Spune. Dar tu leorbai ca tu le stii mai bine. E in regula, esti bun de ministru in Romania.
Esti cam neinformat. Locurile acelea sunt pentru grupuri defavorizate. E tot o politica UE. Dupa cum spuneam, *** ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
nu cred ca Ordinul se poate aplica Ligii 1 din Romania, deoarece Liga 1 este sub jurisdictia Ligii Profesioniste de Fotbal, nu a Federatiei Romane de Fotbal.
Te dai rotund degeaba !Acum FRF are norme care privesc transferul de jucatori...Cu ce este mai deosebita regula ministrului decat regula FRF ca un anumit numar de jucatori sa fie formati pe plan intern...?Asta alaturat normei UEFA ca jucatorii sub 18 ani nu se pot transfera international...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.