OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Încă un lider de la FCSB a cedat și vrea să plece: „Își bat joc de mine! M-am săturat!”
0
Gigi Becali a dezvăluit ultima „boacănă” a lui Tavi Popescu: „Dacă n-are minte, eu ce să-i fac?!”
0
Lacrimi și torțe: Nae Ungureanu, înmormântat lângă Ilie Balaci, în cimitirul Sineasca » Imagini emoționante: fanii și-au condus legenda din Craiova Maxima pe ultimul drum
2
Tănase și Crețu, out de la FCSB! Gigi Becali a intrat în direct și a spus totul: „Dacă îi dădea ăla o palmă, îl făcea una cu pământul!” + „Nu te agreează MM, la revedere!”
10
Știri din fotbal internațional
Tottenham nu se oprește! Un alt star din Premier League i se alătură lui De Zerbi
0
Real Madrid - Malaga, în etapa 3 din La Liga » Echipele probabile
0
Când încep negocierile cu Michael Olise » Strategia francezului e clară
0
Denis Drăguș, liber să semneze cu FCSB! Prima reacție a lui Gigi Becali: „E posibil să fie la noi”
17
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
9
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
4
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
Ce este „Inelul de Aur”, bucla rutieră de 27.000 km, cât două treimi din ...
Libertatea
Venezuela vrea afară din Organizația Țărilor Exportatoare de Petrol. Cum ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
CTP a răbufnit după ce Nicușor Dan i-a luat apărarea șefului SPP: „Om cu ...
Libertatea
Mea culpa!Scuze Farul!Bravo Farul!
Bre nea Ovidiu..ai dreptate, fcsb inca este favorita..dar numai din cauza avansului de puncte ! Este singurul plus...! Sa vedem acum ce minusuri are fata de contracandidate...1. Nu au varf si asta se va vedea in duelurile tari...sa privim ce oameni de atac au rapid si cfr, calitate si dubluri pe posturi ! 2. Te bazezi prea mult pe coman si stai in sclipirile lui...nu merge el, esti mort ! Rapid de exemplu, are cel putin 6, SASE, oameni de atac in forma, ce pot decide un meci, nu merge ala..apare celalalt ! 3. Nu ai banca de rezerva, daca le lipsesc 2-3 titulari, sunt pa ! 4. Cea mai mare presiune este pe fcsb, se simt obligati sa castige titlul ! 5. Fata de disputele la titlu cu astra,viitorul ori cfr..acum ai un contracandidat care are parte si el de o sustinere masiva in tribune! 6. Il mai ai pe cap si pe gigi, care demoralizeaza jucatorii,face echipa..etc ! Nu ii vad sa castige titlul...lupta o sa se duca intre cfr si rapid...sper sa castige Mutu !
Foarte bun comentariul tau. FCSB poate castiga acest campionat doar din postura de chior in tara orbilor, asa cum s-a intamplat cu toate celelalte echipe care au devenit campioane in ultimii 10 ani. Ultima echipa care a castigat in mod meritoriu campionatul Romaniei a fost FCSB-ul lui Reghecampf, care a fost net superioara tuturor contracandidatelor sale.
Nu-i asa. Sepsi a piedut cu 1-0 pe Arena Nationala. A pierdut in tur cu 5-2 acasa, aia e adevarat, dar tii minte cand a fost jocul ala? Exact in perioada aia a lor cand erau ciuca batailor, intr-o cadere de forma groaznica, dupa care l-au concediat pe Ciobotariu. Iar meciul ala pierdut 1-0 a fost cu noroc pentru fecesebisti pentru ca a avut Coman un moment de sclipire. In rest, FCSB n-a jucat nimic meciul ala. Si atunci a lipsit Stefanescu de la Sepsi. Si oricum, tot ce ne trebuie e sa facem aceleasi rezultate ca ei cu majoritatea echipelor, si sa-i batem pe ei. Nu zic acum ca e garantat ca Sepsi sa incurce FCSB-ul, departe de asta, dar si daca se intampla? Iti dai seama cum face Becali atunci?
Problema e foarte simpla . Daca sc fc fcsb sa si Rapid iau acelasi numar de puncte din meciurile cu celelalte din playoff ramane la cele 2 meciuri directe sa se decida campionatul. Adica mai raman exact 6 puncte in joc daca amandoua fac acelasi numar de puncte din meciurile tur retur cu celelalte 4 echipe. Deci atat sc fc fcsb sa cat si Rapid sunt la mana lor. Daca Rapid vrea campionatul trebuie sa ia 6 puncte cu sc fc fcsb sa. E simplu
In ultimii doi ani am pierdut de fiecare data cu Sepsi cel putin un joc, dar au ost si egaluri, pe cand Fcsb are victorii pe linie
Fara suparate, comentariul tau este penibil. Tocmai pe Sepsi te-ai gasit sa o prezinti ca pe un inamic al CFR-ului si un aliat al Rapidului si FCSB-ului?
Sepsi prietenii CFR-ului? Nimic mai gresit, anul trecut au luat 3 puncte CFR-ului, sezonul acesta alte trei puncte. Fcsb , victorii pe linie.
Tu gandeste logic, Sepsi a pierdut cu Fcsb in ultimul meci dintre cele doua, scor 1-5 parcă, diferenta netă. Plus de asta lipseste Stefanescu jucatorul ce lega pasele la mijlocul terenului (un fel de Olaru). Nici nu are rost sa ne gandim la ce face Fcsb in prima etapa. Problema e daca ii iau punctele Rapid si CFR ca sa continue lupta.
Așa să fie!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.