OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Surpriză! Jucătorul revine la Dinamo și se va prezenta sub comanda lui Nuno Campos
0
Doi dintre jucătorii în care Dinamo își punea speranțele intră la „cuțit” și sunt OUT două luni! Ratează toată pregătirea
0
Atacantul curtat de FCSB, refuzat pe motive politice » Transferul a căzut după ce suporterii au făcut scandal!
0
Au dezvăluit numele atacantului dorit de FCSB! Exclus din lot chiar înaintea meciul direct cu România
2
Știri din fotbal internațional
Contrast izbitor în Ciudad de Mexico: milioane de catolici venerează „Sfânta Moarte” » Altare pline cu flori dedicate unui schelet
0
Florentino Perez exultă: „Real Madrid a încheiat cel mai important acord din istoria fotbalului!”
0
A devenit „victimă” în cantonamentul Croației la Mondial » Concediat din cauza vinului!
0
5 motive pentru care Cupa Mondială este atât de controversată
0
Lifestyle
Tacos, condimente și... „grăsuțe” umplute cu șorici crocant » „Street food” altfel în Ciudad de Mexico
1
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
2
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
2
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Eugen Tomac este gata să schimbe miniștrii pentru ca Guvernul să fie votat ...
Libertatea
Ce spun românii despre sistemul care împiedică șoferii băuți să pornească ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Comandanții Armatei Române le cer judecătorilor o protecție suplimentară a ...
Libertatea
Daca Burleanu demisioneaza sau pleaca de acolo cumva va deveni foarte vulnerabil, nu stiu la ce s-ar pricepe sa faca altceva ca sa nu moara de foame, un intretinut politic care nu concepe sa fie inlaturat pentru ca doar acolo unde este acum poate supravietui.
Lupescu a fost secretara managerului selectionerilor din Europa, deci mai incet cu experienta lui... Sa nu mai vorbim ca aproape tot ce a "prezis" el a fost decis fix opus de UEFA
Atacuri la Burleanu la rand, bun , dar alternative? Ii usor sa ataci fara sa propui o alternativa. Si fix aia este problema ... Generatia de aur este o gluma proasta cand vine vorba de management iar dinafara nu mai ai pe nimeni. PS: Ciudat cum celelalte sectii de fotbal nu merg chiar asa de prost ( fotbal de sala, feminin si asa mai departe)
Sunt de acord cu o parte a comentariului tau,dar sa aibe drept de participare doar membrii generatiei lui Hagi e deja un cot in gura pentru democratie. Lupescu este probabil cel mai experimentat si in masura sa preia presedintia,avand in vedere ca a lucrat la UEFA ceva ani si are contacte in vest.
Nea'Ovi,din '90 incoace poporul voteaza politicienii care iau decizii pentru "binele tarii". Se pare ca am fost si suntem (un pic) ghinionisti cand vine vorba de politica si viitorul tarii,ca bine nu ne-a fost niciodata in 32 de ani. Si uite ca acum poporul este adunatura de sefi de cluburi din ligile inferioare,care pentru 5 mingi si 3 plase de poarta voteaza IN UNANIMITATE acest politruc obscur care in 8 ani de zile a dus fotbalul romanesc la nivelul Gibraltarului (si nu este o gluma,vom vedea cand vom avea ocazia sa jucam impotriva lor) si continua sa il voteze. Au schimbat regulamentul in asa fel incat nici un alt contracandidat sa nu aiba o minima sansa in cursa pentru presedintia federatiei. Cand vom avea oameni cu drept de vot cu coloana dreapta si fara mana intinsa poate vom avea o sansa pentru o schimbare in bine.
Presa are partea ei de vina. Cand Popescu era încarcerat ca sa nu preia șefia frf, iar Lupescu era alungat cu voturile echipelor de juniori si de fete, presa tăcea mâlc. Mai mult, ii si beștelea, ca deh ei stiu sa joace fotbal, nu sa conducă fotbal. Si am ajuns unde am ajuns. Acum, ca o revanșa, presa ar trebui sa publice meritele lui Popescu, Lupescu, Hagi (care promovează pe banda rulantă jucatori tineri) si sa promoveze organizarea de alegeri anticipate la frf si la lpf, la care sa aiba voie sa participe numai membrii generației de aur. Altfel, nu vom face decat sa înlocuim pe burleanu cu un alt fel de burlean. Cand ai jucat la Barcelona, Real Madrid, Galatasaray, in Italia, Germania, Spania, Franta, dupa ce ai petrecut niste ani in fotbalul din Romania, sigur stii cum sa organizezi competiții. Luați exemplu de la Țiriac: a jucat tenis si a organizat turnee de tenis. E atat de simplu. Asteptam reacția presei, nea Ovi….altfel nu e decat vanare de vânt…va apărea un alt burlean si alt burlean si alt burlean…. 2 mandate e deja mult. 4 ani e arhisuficient. Sa vedem reacția presei, sau a fost poate doar un articol.. ca multe altele…. O vanare de vânt…
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.