OPINII » EDITORIAL RADU NAUM
Alte știri din fotbal
Va conta absența ta cu Turcia? Răspunsul lui Denis Drăguș
0
Marius Șumudică: „N-avem nicio șansă cu Turcia!” » Sfat pentru Mircea Lucescu: „Asta aș fi făcut”
0
Mihai Stoica s-a răzgândit în privința unui „tricolor”: „Mi s-a părut altfel, am mari speranțe”
1
Costel Pantilimon și cei doi „tricolori” care pot aduce tăcerea la Istanbul
1
Știri din fotbal internațional
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Legenda lui Liverpool suferă de demență: „Uită că am vorbit dimineață”
0
Pe „ruta” României spre Mondial, jucătorii din Kosovo sunt gata de un succes istoric
0
Nu a uitat cu ce l-a ajutat Thiago Silva: „Chiar dacă nu vorbea engleză”
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Ce pot face românii care vor să-și monteze panouri fotovoltaice în lipsa ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Plafonarea adaosului la 50% nu scade prețurile la pompă pentru șoferii ...
Libertatea
Ai perfecta dreptate. Toți fecesebistii suntem din clasa sociala de jos. Turma. Ne închinăm toți la un cioban si-i aducem osanale. Atâta putem. Ne lăudăm cu școli pe care nu le avem și în general suntem foarte agresivi pe forumul asta. Nu avem stadion construit de stat, nu avem imn făcut de un comunist susținător al Craiovei și nu am fost înființați de un primar PSD ci de un privat. Ăștia suntem. Vai de noi. Doar ca asa cum suntem, avem mai multe trofee chiar și doar cu FCSB, mai mulți suporteri și pana una alta suntem pe primul loc. Și asta face o grămadă de oameni sa se tăvăleasca de durere. Ceea ce e plăcut! Pentru noi, evident!
Noi daca cumva scriem aici ceva putin mai deplasat gata nu apare commentul dar dumneata poti sa jignesti oficial in articole necenzurate se pare si sa i faci animale pe toti cei din jurul patronului laolalta jucatori staff etc ca asta reprezinta denumirea de TURMA sa ti fie rusine ...........esti nul domnule draga.
Daca nu era jucaria cum ii spui tu mereu in zeflemea domnule draga asa zis comentator sportiv azi comentai la coltul blocului cu prietenii daca ai asa ceva ,nu la un post de televiziune si mai ales la redactia sport asa ca as zice sa te mai abtii de la comentarii rautacioase si sa ti vezi de meserie daca o si inveti intre timp.
Sub umbrela ca găzduiesc ragaielile lui Gigi la digi au crescut cei mai mai hateri de casa au Stelei.
Pai și de unde știi tu că nu are?Îl cunoști tu personal?Sau suporterii aia care aruncă cu pungi cu urina și scuipă sunt școliți la Sorbona?
Acest articol se constituie intr-un veritabil strigat de disperare al lui Naum si ai altor colegi de breasla: "Ce ne facem, fratilor, ca acest Becali cu "turma" si metodele lui "paternaliste" de conducere e pe cale sa ia fata "corporatistului" Sucu si sa trimita in derizoriu "Scoala lui Burleanu de antrenori adevarati"??!!" Daca ar fi avut ceva probitate profesionala, ne-stimabilul Naum ar fi constatat si ca "arhaicul" Becali, prin notorietatea lui de exceptie, tine in viata intreaga medie sportiva,si nu numai, iar prin banii investiti, fara egal la nivel national, s-a dovedit un adevarat catalizator al fenomenului numit fotbal. p.s. - sugerez ne-stimabilului Naum sa revada semnificatia cuvantului "paternalist", intrucat nu cred ca vrut sa scoata in evidenta partile pozitive ale modului de conducere a "turmei" lui Becali. " Paternalism=Concepție care desemnează interesul pe care îl manifestă patronii pentru bunăstarea muncitorilor sau pentru atmosfera familială din întreprindere, raporturile dintre patroni și muncitori caracterizate prin afecțiune reciprocă, autoritate și respect." :)
Ideea e ca si voi, jurnalistii, traiti din ineptiile produse de seful turmei. Deci va este de folos.
Băi 10 - 0 , cîte vreți mă să luați , să nu vă mai crească gușa ! Sau 5 - 1 de la Rapid, sau 4-o la victorii , tot de la Rapid ! Taci draq din gură papițule !!!
Băi băiatule, dacă tu ai două facultăți, eu am patru, că doar nu mi-e greu să trec aici cîte vreau !!! Eu de fîcîsîbist cu facultate n-am auzit, dară-mi-te două !!! Mai taie din ele ! Fîcîsîbî, echipă înființată în 2003, direct în divizia A, încălcînd toate legile în vigoare ! Fără imn, fără culori, fără suporteri , fără stadion ( dar cu mulți chibiți - cu două facultăți ) Bu,ha, ha, ha ...!
Ti-ai pierdut orice urma de credibilitate cu textul asta. Plus ce ai zis in emisiune. Si daca ar fi asa, ar trebui, ca jurnalist, sa fii impartial. Nu sa dai exemplu doua cluburi. Un club sa-l tavalesti si altul sa-i ridici osanale. Ca sunt 16 in prima liga. Ce e cu voi la digi de sunteti atat de panicati? Ce lipsa de profesionalism!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.