Alte știri din fotbal
Săptămâna altfel la CFR Cluj: „Mititei și bistecca. Vreau să ne pupăm după fiecare antrenament”
0
Ce le-a arătat Pancu fanilor lui Dinamo: „Piei, Satană!”
0
A lămurit-o, în sfârșit! » Ce s-a întâmplat, de fapt, cu Mitriță la națională: „Eram eu nebun?!”
2
Condițiile pentru ca Daniel Pancu să continue la CFR Cluj: „Au fost 6 luni groaznice”
2
Știri din fotbal internațional
Distrus de accidentări: 5 rupturi de ligamente și 8 operații l-au făcut să se retragă la 22 de ani
0
Gol absurd în Moldova! Faza ireală care a devenit virală: cum s-a întâmplat totul
0
Ianis Stoica s-a salvat de la retrogradare și le-a răspuns contestatarilor: „Spuneau că vin împrumut pentru șase luni”
0
Bayern, recordul secolului XXI! » A întrecut-o pe Real Madrid
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
12
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. Pe ce loc s-a clasat România
Libertatea
Ce înseamnă, de fapt, viața de bogătaș? Culisele petrecerilor unde se ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
In '86 l-a indepartat rusinos pe Nicusor dupa care a facut praf Dinamo cu fantezii ca Ghita, Zare, Sorin Raducanu etc!
Același aluat care în fierbințeala dospirii se revarsă peste marginile coveții. Tratamentul creșterii necontrolate este simplu, gospodinele presei codoașe le-nșurubează pumnii necesari intrării în matcă. Se mai deapănă amintiri cu rufe murdare și se mai dezgroapă cai morți. Hai, în valuri, acum e momentul, tare și cu forță, altfel apar complicații.
Chirila a raspuns la atacul la persoană al lui Dinu, căruia i se permite la tv sa insulte pe toata lumea. Dinu este umflat cu pompa de catre ziaristi. Daca nu ar fi jucat la Dinamo, unde era ofițer de securitate (cum singur s-a lăudat), nu s-ar fi vorbit despre el nici ca jucator, nici ca antrenor. Fotbalul nostru a avut sute de jucatori de valoare medie ca Dinu, jucatori despre care astazi nu se mai vorbeste. Iar ca antrenor, ce sa mai vorbim? Fac o precizare si o completare la ce spune mai sus Dan Serbănescu. In sezonul 1988-1989, antrenorul Dinu a realizat o „performanță” unica pe plan mondial: a antrenat 3 echipe si toate trei au retrogradat (Evorba de „U” Cluj, Oțelul Galați si Scornicesti)!! Totusi, trebuie sa-i recunoastem lui Dinu curajul de a ne dezvalui cum a ajuns Dinamo, in 1984, in semifinala CCE: prin mituirea arbitrilor cu... geanta cu 25.000 $, geanta pe care o inmâna chiar el arbitrilor străini. Chapeau!
Chirila a fost foarte delicat . *** ...foarte delicat . Cate nenorociri a facut Dinu la viata lui ...*** . Il mai avea langa el pe finu Talnar si pe Nero . Se pare ca si pe Talnar l-a tepuit cu un apartament . Are 74 de ani sau cat o avea , moare maine poimaine si tot arunca cu *** in stanga si dreapta .Ala e prost , celalalt e si mai prost ..foarte bine ca a raspuns Chirila jr , *** . Cate stie si Chirila de la tatal lui si de la Lucescu despre Dinu ...*** e un termen dragut . De fapt o *** *** , asta e
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Dinu , pe vremea ailaltă , după ce a fost secund la Mimamo, prin 86 a trecut principal . Intr-o ordine aproximativă an dupa an la : ASA , U Cluj , Oțelul. Pe care le - a picat an dupa an , pe fiecare . Astfel că , in vara lui 89 , ce sa mai facă el cu talentu- i ? A mrrs la nea Nicu , la Viitorul Scornicești, că pe astia ii tinea partidul in A . Dar , mina moarta fiind , a venit revoluția si s- a desfiintat echipa Deci 4 rateuri in 4 sezoane consecutive. Dupa revolutie se stie .
Pentru că Dinu era invitat să își de-a cu părerea iar jignirile de *** ale lui Chirilă nu au legătură cu dreptul la replică sau o opinie civilizata.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
eu cred ca raspunsul lui Chirila este in aceeasi nota cu atacul lui Dinu, doar ca Ionut Chirila e mai talentat si mai citit, astfel ca raspunsul lui este mai bun.
Asta este situatia.Presa a creat aceste "personaje" precum Chirila,Becali, dandu-le atentie peste orice masura.Jenant.
Tu de ce iti dai cu parerea? Dinu, si-a spus parerea despre marele "antrenor" chirila, daca nici el nu are dreptul sa-si exprime parerea desi a fost fotbalist(unul mare) si antrenor, atunci tu ce drept ai sa comentezi despre ce a zis Dinu? Avem dreptul la libera exprimare, asa ca nu inteleg de ce va deranjeaza declaratia lui Dinu, stiind faptul ca i s-a cerut parerea de catre ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Eu nu sunt de acord, pe fond amândoi sunt cam la fel, cu diferența esențială că Dinu a fost mare fotbalist. Și, ca observație, Ioan Chirilă este "marele ziarist", nu "fostul mare ziarist", că nu spui despre Giurescu de exemplu, "fostul mare istoric".
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.