Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
Seară perfectă pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu în Europa League
1
MM Stoica a depus armele și l-a mustrat public pe jucătorul FCSB-ului: „Ar trebui să vorbească mai mult de jocul lui!”
0
Ilie Dumitrescu „a scos tunurile”, după umilința suferită de FCSB: „Inacceptabil! Ne gândim cum se lucrează tactic”
0
Elias Charalambous o spune pentru prima dată: „E momentul să se schimbe ceva!” » Remarcă un singur fotbalist de la FCSB
1
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Slăbiciunea majoră pe care Statele Unite o au în raport cu Europa. Cum ...
Libertatea
Daca la Rotaru spui ca este cinism inseamna ca la Stucan este prostie. Nu iau apararea lui Rotaru dar el nu putea sa faca mai mult decat a facut si anume sa il dea afara pe macaronar. Ptr. toti pseudo-jurnalistii care si-au dat cu parerea, sa stie si dumnealor ca punerea in miscare a actiunii penale se face doar in urma plangerii prealabile a persoanei vatamate iar termenul in care trebuie introdusa este de cel mult 3 luni de la data la care persoana vatamata a aflat de savarsirea faptei. Restul e can can, pardon jurnalism mioritic …
Si daca Rotaru iesea public si il acuza de ceva, fara dovezi, ce s-ar fi intamplat, mare jurnalist? Daca tu stiai de 3 ani de la parintii baiatului, de ce nu ai spus nimic?
Se întâmplă în sport mizerii din astea din păcate. Rotaru trebuia să facă mai mult atunci nu sa bage sub preș situația. Rămân cu traume victimele.
Pai nu are cum ca beizadeaua(numai al lui Mititelu e beizadeaua,ai lui nu)este patron de cind s-a născut.Unde vreți sa lucreze?La stat?Da,se poate și la stat,ca primar,prefect,pesedinte de CJ,senator,deputat,ca nu s-o duce la șaibe,vorba lui Nea Gigi
D-le jurnalist, putina cultura juridica e musai atunci cand te apuci sa scrii despre subiecte care implica si latura juridica. Anumite infractiuni, precum si cea de hartuire sexuala, nu pot fi sesizate organelor de cercetare penala decat de catre victime. Asadar, un tert (persoana fizica sau juridica: club etc.) nu poate sesiza o infractiune de hartuire sexuala in numele altuia, intrucat devine de plano inadmisibila si plangerea se claseaza ca atare. Actiunea penala cu privire la infractiunea de hartuire sexuala se declanseaza exclusiv in urma plangerii prealabile a victimei, adresata organelor judiciare competente, nimeni altcineva nu poate sesiza sau autosesiza. Prin urmare, victima hartuirii (fotbalistul in cauza) era obligat sa sesizeze organele de cercetare penala intr-un anumit termen de precriptie, altminteri orice actiune a clubului era de prisos in scopul raspunderii penale. Singura actiune pe care o putea derula clubul era una administrativ-contractuala, anume sa-i desfaca contractul de munca pe motive disciplinare, ceea ce intelegem ca a si facut (l-a demis pe Mangia). In rest, mult patos si subiectivism fata de un subiect nedorit, dar asta nu scuza incultura juridica a tuturor celor implicati (nemo censetur ignorare legem), inclusiv a parintilor fotbalistului si a fotbalistului in cauza, care era obligat sa sesizeze in personam organele competente, inclusiv pt a preveni o recidiva a individului in cauza (recidiva care s-a si intamplat).
Felicitări pentru articol. Bună, pertinentă întrebare.
Domnilor "investigatori", ati stiut de acum 3 ani despre cazul de fata. De ce nu ati facut public nimic? Acum, vai, stiri peste stiri in media. Si dumneavoastra sunteti complici, da, domnilor 'jurnalisti" si "investigatori".
Il intrebi despre ipocrizie pe patronul CSU Mogosoaia? Sa fim seriosi ... Majoritatea patronilor vor proceda la fel, inclusiv Marele domn SUCU care ne-a zapacit cu povesti despre eductia sportiva a copiilor sai ... si la primul scandal cu flegme si pumni a sarit sa apere investitia.
Bravo, Tudore! Ai pus punctul pe i. "Chiar, domnule Rotaru, dacă unul dintre fiii dumneavoastră ar trece prin ceea ce a trecut Răzvan Popa, la locul de muncă, ce conduită ați prefera să aibă angajatorul său? Să mascheze cazul sau să caute dreptatea, indiferent de riscuri?"
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.