Alte știri din fotbal
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
1
Acuză arbitrajul din UTA - Rapid: „Asta i-am spus lui Colțescu”
0
Când a simțit Mihalcea că s-a rupt echilibrul în UTA - Rapid: „Atunci s-a văzut diferența”
0
Victor Angelescu a anunțat negocierile pentru un jucător de la Rapid: „Cred că va pleca”
0
Știri din fotbal internațional
Mutarea de la miezul nopții pentru transferul lui Drăgușin: „Au pornit în forță negocierile cu Tottenham”
0
Locul 17 din Premier League a oferit 40 de milioane de euro pentru atacant
0
Controverse după meciul echipei lui Dan Șucu » Italienii au contrazis UEFA: „E scandalos ceea ce s-a întâmplat”
0
Michael Carrick a trezit-o pe Manchester United: ce s-a schimbat față de perioada Ruben Amorim
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
10
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Un bărbat din Sri Lanka învață limba română de 10 ani, fără să fi vizitat ...
Libertatea
„Trump acceptă mita lui Putin”: acuzațiile unui editorialist Kyiv Post ...
Adevărul
Minorul implicat în crima din Cenei, junior al unui club important de ...
GSP SPECIAL
Ucigașul lui Mario Berinde a fost mutat împreună cu familia după ce 150 de ...
Libertatea
Dinamo a avut mai multă posesie , dar nu a existat..buna asta , FCsb a arata mai echipa sudată ,Dinamo abia și-a reîntregit lotul, aștept articolul și după următorul meci , pentru ca ulciorul nu va merge de multe ori la ..cat despre Barligea mai are mult de tras dar are potențial mare
In mare parte,de acord cu dvs. Dar ,referitor la punctul 8, eu nu cred ca antrenorii FCSB trebuie subestimati... Indiferent ce si cat vorbeste, domnul patron NU are studii in fotbal,NU poate el sa stie totul....
Desi te simpatizez, punctul 4 din articol descalifica tot ceea ce ai scris in rest, stimate tanar ziarist! "Cîrjan, Olsen, Selmani nu au contat." - chiar asa sa fi fost? Daca intra una dintre incursiunile lui Politic, alta ar fi fost soarta partidei. Si daca antrenorul lui Dinamo, Z Kopic, ar fi fost mai curajos. Dar nu poti afirma ca cei 3 jucatori ai lui Dinamo n-au contat...Mie mi-a placut Cirjan, Selmani, mai putin Olsen. Au jucat bine si Milanov, Oprut, Gnahore, Margineanu, Abdullah. Echipa a aratat bine, antrenorul cred ca a pierdut meciul.
De acord, Barligea trebuie sa dea goluri in continuare, in prezent luptandu-se cu sanse reale pentru selectionarea la echipa nationala, dar sa vedem si cum se prezinta impotriva lui Rangers, de exemplu.
Corect, dar nu contrazice ceea ce am spus. De 10 ani Dinamo nu mai e la vârf, chiar un pic mai mult. Cat au jucat de la egal la egal, Dinamo a fost mai bună. Nu e de la egal la egal când un club transfera pe bani și altul e in insolvență și ia jucători liberi. Și mai e aspectul per total: dacă îl dai la o parte, palmaresul lui Dinamo e peste al Stelei, FCSB nu e nici pe aproape. Totuși asta e o prostie românească, ar trebui rezolvată cumva.
Execuția aia o are orice fotbalist de la liga a 3 a în sus, dacă i se dă 10 secunde timp și 5 metrii pătrați spațiu liber. Nu am nimic cu Bârligea, e un atacant bun pentru Liga 1. Dar la națională e altceva: un fundaș ca Rrahmani (kosovar, de la Napoli) nu o să îi dea în veci spațiul și timpul ăla lui Bârligea. Nu mai vorbim de fundași din Top 5 echipe naționale. Se vede diferența asta și la Olaru, la Coman când joacă în națională. Pușcaș nu a mai crescut de la Europeanul de tineret, a jucat totuși mereu la alt nivel decât Bârligea. Lucescu știe ce face, nu are nevoie de nea Barbu să îi dea sfaturi. Nici eu nu cred că Bârligea e de națională la momentul âsta. Când o să își îmbunătățească tehnica, viteza de reacție, venit la combinații, preluări cu fundaș în spate - atunci da.
Pe de alta parte,, Dinamo n-a existat,, eu zic că bine au început meciul până la gol, apoi este adevărat că Fcsb este alt nivel, eu sunt dinamovist dara voința nu este suficientă. Mai trebuie și valoare.
Barbule ești din familia lui Becali? Numai el face și drege după mintea și asemănarea lui... În ianuarie 2022 Tavita Popescu marca în poarta celor de la Dinamo un gol foarte frumos (între noi și eu marcasem unul la competițiile dintre sate și mă împiedicam de cele mai multe ori în minge). După meci și în săptămâna care a urmat Tavita era vândut și jucător de echipă națională pentru un deceniu. Ai vreo idee de ce nu joacă azi la echipa națională? Pentru că nu cu o floare se face primăvara domnule Barbu, tot așa cum și ție ar putea să-ți reușească un articol (nu ți s-a întâmplat încă data ești tânăr) și asta nu ar face din tine un jurnalist adevărat. Cum poți a scrie tâmpenie de genul,, Obligatoriu la națională??? ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
pana diseara era egal la victorii in campionat. per total v-am depasit acum vreo 5-10 ani la victorii in meciurile directe.de ce am face clasamentul doar cu victoriile cu meciurile din campionat tinand cont ca jucam intre noi? nu are relevanta sa faci doar un asemenea clasament,dar da,ieri v-am depasit si acolo. asa ca idee,aveti o singura victorie cu noi in ultimi 7 ani in liga 1.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.