OPINII » ROMÂNIA - OLANDA
Alte știri din fotbal
Turcia - România, baraj pentru Campionatul Mondial 2026 » Șansă bună pentru „tricolori”! Hagi trimite peste poartă
94
Turcii ne-au redus la tăcere „Zidul Galben”! Iată ce reprezenta scenografia 3D afișată la start + ce s-a întâmplat la imn
0
Rusescu și Bourceanu s-au pronunțat pe echipa de start alesă de Mircea Lucescu
0
Pronosticul dinspre FRF, cu mai puțin de o oră înainte de Turcia - România
0
Știri din fotbal internațional
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meciul care ne interesează cel mai mult
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Fiul lui Iker Casillas îi calcă pe urme tatălui și deja strălucește în poartă
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Dosarele X, varianta cu șină: primăria lui Robert Negoiță a trimis ...
Libertatea
Asta cu deștepții e altă obsesie marcă înregistrată. Oare de ce? Prost nu ești, dar needucat ești cu siguranță. Greșelile gramaticale se văd de la o poștă. Scrii fără cratimă, pui puncte puncte peste tot. Ia caută și vezi cum și când se folosesc. Mai lasă fotbalul, pe care tot nu îl înțelegi și pune și tu mâna pe o carte.
Apreciez ca esti optimist. E un meci foarte greu, dar nu imposibil. Belgia a stiut cum sa joace cu noi sa ne blocheze, mai concret: 1. L-au blocat pe Stanciu si au avut un ritm lent de joc. Cand aveau posesia pasau foarte lent pana ajungeau in apropierea careului unde dadeau drumul la viteza. 2. Nu ne-au oferit ocazii foarte multe de contraatac pentru ca au avut o organizare in teren foarte buna si ne-au obligat sa construim, noi am dat dovada de slabiciune la acest capitol si sigur au vazut ca asta e punctul nostru slab chiar din meciurile amicale. Daca Olanda face la fel, avem o problema mare. Si mai avem o problema la Mihaila care nu stie sa suteze din mai mult de 10-11 m de poarta si nu prea stie sa se apere. Partea stanga este destul de deficitara in acest moment. Coman sta mai bine la capitolul sut si se apara mult mai bine.
...dar tu cine esti ?...unde lucrezi ?/...de ce te crezi destept ?...ti am raspuns dar nu a aparut ...
Ce-are a face coada vacii cu stampila primariei...
Mai "umpic" si jucam finala, asa-i?
Când pariezi, nu trebuie să pui la bătaie și banii de pâine...
Dar cine ești tu de-ți permiți să bați câmpii pe aici cu obsesii gen “0 puncte” “pauper” sau citate din Lăpușneanu care nu au existat, pentru că o nuvelă scrisă de Negruzzi nu este document istoric. Vezi-ți de taraba din piață, căci fotbalul rămâne o necunoscută pentru tine.
Ar trebui ca noi, comentatorii de pe aici, sa tinem minte ce scriu "editorialistii" facuti la apelul bocancilor si cand mai scriu sa le amintim ce au scris in trecut. Rusescu e doar un fel de lautar in materie de scris, de idei, de stil si obiectivitate, n-ar strica sa I se aminteasca toate bazaconiile pe care le emite in calitate de ce-o fi el pe gsp.
Cautatul nodului in papura pentru a umili pe cineva vs dorinta de a ajuta pe cineva sa se exprime mai bine. Finetzuri, Bastene, finetzuri...
"Pariez pe cei 3 oameni din atacul României. Vor fi exponențiali, ei pot decide jocul, indiferent de numele pe care selecționerul va alege să le distribuie în primul „11”". Mesaj transmis parca de catre un suporter care urmareste doar meciurile nationalei si nu de catre un fost fotbalist cu selectii in echipa reprezentativa a Romaniei. Hai Romania, da, dar nu asa. Hai Romania cu sperante din partea mijlocului si mai ales a apararii, in frunte cu Nita, eroul nostru de la acest turneu final si din partea norocului ca: 1. olandezii sa prinda o zi nefasta, ratand ocaziile pe care si le creeaza si 2. sa inscriem noi un gol, precum slovacii sau georgienii, indiferent de cum intra mingea in poarta sau sa impingem meciul la loviturile de departajare. Romania trebuie sa fie o echipa scurta, aparandu-se organizat si agresiv, facand risipa de energie si contraatacand taios si in nici un caz sa joace pe cartea atacului, pariind pe "exponentialitatea" unor atacanti certati cu golul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.