Internaţional •
Champions League Final Stage
•
Semi Finals
România •
Play-out Liga 1
•
Etapa 6
România •
Play-off Liga 1
•
Etapa 6
Anglia •
WSL
•
Etapa 21
Arabia Saudită •
Saudi Professional League
•
Etapa 26
Bulgaria •
North-East Third League
•
Etapa 26
Mie, 05.05
17:00
17:00
Ботев (Нови пазар)
1
Septemvri Tervel
4
Mie, 05.05
18:00
18:00
Ludogorets III
2
Svetkavitsa
1
Mie, 05.05
18:00
18:00
Chernomorets Balchik
6
Интер (Добрич)
1
Mie, 05.05
17:00
17:00
Dorostol 2013
1
Шумен 2007
0
Mie, 05.05
17:00
17:00
Dunav Ruse
7
Устрем (Дончево)
0
Mie, 05.05
17:00
17:00
Тополи 2010
1
Chernolomets Popovo
4
Mie, 05.05
17:00
17:00
Кубрат
0
Спортист (Ген. Тошево)
3
Bulgaria •
South-East Third League
•
Etapa 24
Bulgaria •
First Professional League ECL Group
•
Etapa 27
Bulgaria •
South-West Third League
•
Etapa 17
Cehia •
FNL
•
Etapa 22
Cehia •
Cup
•
Semi Finals
China •
China League
•
Etapa 3
China •
Super League Group Phase
•
Etapa 3
Cipru •
1. Division Championship Playoff
•
Etapa 35
Cipru •
1. Division Relegation Playoff
•
Etapa 35
Croaţia •
1. Division
•
Etapa 22
Croaţia •
2. Division
•
Etapa 26
Danemarca •
Danmarksserien Grp. 1
•
Etapa 15
Mie, 05.05
20:00
20:00
Herlev
0
B 1908
1
Mie, 05.05
20:00
20:00
Vordingborg
0
Taastrup FC
1
Mie, 05.05
20:00
20:00
Kolding B
1
Horsens fS
0
Mie, 05.05
20:00
20:00
Avedoere
1
Husum
1
Mie, 05.05
20:00
20:00
Greve
2
Roskilde Boldklub
0
Mie, 05.05
20:00
20:00
Taarnby FF
1
Koege Nord FC
2
Mie, 05.05
20:00
20:00
Aarhus Fremad II
0
Silkeborg KFUM
0
Mie, 05.05
20:00
20:00
Ballerup-Skovlunde
1
KFUM
1
Mie, 05.05
20:00
20:00
Skjold Birkeroed
1
GVI
4
Mie, 05.05
20:00
20:00
BK Union
1
Fremad Valby
0
Mie, 05.05
20:00
20:00
Karlslunde IF
0
Ishoej IF
0
Mie, 05.05
20:00
20:00
Viby IF
2
Marienlyst
3
Mie, 05.05
20:00
20:00
B 1913
0
Hedensted
0
Mie, 05.05
20:00
20:00
Otterup
2
Alleroed FK
2
Mie, 05.05
20:00
20:00
Noerresundby
1
Vejgaard
2
Mie, 05.05
20:00
20:00
Ringkoebing
0
Varde
0
Mie, 05.05
20:00
20:00
Tjoerring IF
1
Kjellerup
6
Mie, 05.05
20:00
20:00
FC Djursland
0
VRI
3
Mie, 05.05
20:00
20:00
IF Lyseng
3
Herning Fremad
0
Danemarca •
1. Division Relegation Group
•
Etapa 28
Elveţia •
Cup
•
Semi Finals
Germania •
Frauen-Bundesliga
•
Etapa 13
Germania •
3. Liga
•
Etapa 35
Germania •
Regionalliga West
•
Etapa 36
Grecia •
Super League 2 Promotion Group
•
Etapa 2
Grecia •
Football League Group South
•
Etapa 9
Grecia •
Super League Championship Group
•
Etapa 33
Grecia •
Football League Group North
•
Etapa 9
Internaţional •
Copa Libertadores Group Phase
•
Etapa 3
Joi, 06.05
01:00
01:00
Independiente del Valle
4
Universitario de Deportes
0
Joi, 06.05
03:00
03:00
Rentistas
0
Sporting Cristal
0
Joi, 06.05
03:00
03:00
Internacional
6
Olimpia
1
Joi, 06.05
01:00
01:00
Racing Club
0
Sao Paulo
0
Mie, 05.05
03:30
03:30
Barcelona SC
1
Boca Juniors
0
Mie, 05.05
03:30
03:30
LDU de Quito
2
Flamengo
3
Mie, 05.05
03:30
03:30
Defensa y Justicia
1
Palmeiras
2
Internaţional •
Copa Sudamericana Group Phase
•
Etapa 3
Internaţional •
CONCACAF Champions League
•
Quarter Finals
Italia •
Serie D Grp. A
•
Etapa 31
Italia •
Serie D Grp. C
•
Etapa 31
Mie, 05.05
16:00
16:00
Union San Giorgio-Sedico
0
Montebelluna
0
Mie, 05.05
16:00
16:00
Clodiense
1
Luparense
0
Mie, 05.05
16:00
16:00
Delta Calcio Rovigo
1
Campodarsego
0
Mie, 05.05
16:00
16:00
Belluno
1
Adriese
1
Mie, 05.05
16:00
16:00
Union Feltre
1
ASD Manzanese
0
Mie, 05.05
16:00
16:00
Ambrosiana
3
Cartigliano
1
Mie, 05.05
16:00
16:00
Cjarlins Muzane
2
Chions
0
Mie, 05.05
16:30
16:30
Este
0
Virtus Bolzano
1
Mie, 05.05
16:00
16:00
ArzignanoChiampo
2
Mestre
1
Italia •
Serie D Grp. I
•
Etapa 25
Italia •
Serie D Grp. H
•
Etapa 25
Italia •
Serie D Grp. F
•
Etapa 27
Italia •
Serie D Grp. D
•
Etapa 26
Japonia •
J. League 3
•
Etapa 5
Japonia •
League Cup Group Phase
•
Etapa 5
Mie, 05.05
10:00
10:00
Kashiwa Reysol
3
Urawa Red Diamonds
3
Mie, 05.05
08:00
08:00
Shimizu S-Pulse
4
Vegalta Sendai
1
Mie, 05.05
08:00
08:00
Sanfrecce Hiroshima
1
Yokohama F.Marinos
1
Mie, 05.05
09:00
09:00
Vissel Kobe
0
FC Tokyo
0
Mie, 05.05
09:00
09:00
Kashima Antlers
1
Avispa Fukuoka
1
Mie, 05.05
08:00
08:00
Yokohama FC
1
Shonan Bellmare
1
Mie, 05.05
08:00
08:00
Oita Trinita
1
Tokushima Vortis
1
Mie, 05.05
08:00
08:00
Consadole Sapporo
2
Sagan Tosu
1
Japonia •
J. League 2
•
Etapa 12
Mie, 05.05
08:00
08:00
Omiya Ardija
2
Albirex Niigata
3
Mie, 05.05
08:00
08:00
V-Varen Nagasaki
1
Blaublitz Akita
2
Mie, 05.05
08:00
08:00
Ehime FC
0
Jubilo Iwata
0
Mie, 05.05
09:05
09:05
Matsumoto Yamaga
2
SC Sagamihara
1
Mie, 05.05
08:00
08:00
Montedio Yamagata
2
Ventforet Kofu
2
Mie, 05.05
08:00
08:00
Fagiano Okayama FC
1
Machida Zelvia
2
Mie, 05.05
09:00
09:00
Tokyo Verdy
3
Thespakusatsu Gunma
1
Mie, 05.05
08:00
08:00
Renofa Yamaguchi
0
JEF United Chiba
1
Mie, 05.05
08:00
08:00
Zweigen Kanazawa
2
Mito Hollyhock
3
Mie, 05.05
12:00
12:00
FC Ryukyu
0
Kyoto Sanga FC
0
Mie, 05.05
10:00
10:00
Tochigi SC
1
Giravanz Kitakyushu
2
Polonia •
Ekstraklasa
•
Etapa 23
Polonia •
1. Division
•
Etapa 23
Polonia •
2. Division
•
Etapa 27
Portugalia •
Primeira Liga
•
Etapa 31
Rusia •
National Football League
•
Etapa 35
Rusia •
PFL Group 2
•
Etapa 23
Serbia •
Super Liga
•
Etapa 35
Serbia •
Prva Liga
•
Etapa 31
Mie, 05.05
18:00
18:00
Zeleznicar Pancevo
1
FK Graficar
1
Mie, 05.05
18:00
18:00
Buducnost Dobanovci
3
Radnicki Pirot
1
Mie, 05.05
18:00
18:00
Sloga Kraljevo
2
Dinamo Vranje
0
Mie, 05.05
18:00
18:00
FK Dubocica
0
Radnicki Sremska Mitrovica
1
Mie, 05.05
18:00
18:00
Loznica
1
Zarkovo
2
Mie, 05.05
18:00
18:00
FK Zemun
1
Borac Cacak
1
Mie, 05.05
18:00
18:00
Trayal Krusevac
0
Kabel Novi Sad
1
Mie, 05.05
18:00
18:00
Jagodina
0
FK IMT Beograd
3
Mie, 05.05
20:00
20:00
Kolubara
3
FK Radnicki 1923
1
Spania •
Segunda B Grp. V - Relegation Group
•
Etapa 3
Spania •
Segunda B Grp. III - Second Stage
•
Etapa 4
Spania •
Segunda B Grp. II - Relegation Group
•
Etapa 4