Argentina •
Copa de la Superliga Group B
•
Etapa 4
Argentina •
Federal A Zona B
•
Etapa 27
Dum, 12.04
23:00
23:00
Desamparados
-
Sportivo Estudiantes
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Juventud Unida Universitario
-
Club Sportivo Penarol
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Circulo Deportivo
-
Ferro Carril Oeste General Pico
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Sansinena BB
-
Olimpo
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Sol de Mayo
-
Deportivo Madryn
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
CASD Camioneros
-
Club Cipolletti
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Villa Mitre
-
Deportivo Maipu
-
Argentina •
Federal A Zona A
•
Etapa 27
Dum, 12.04
23:00
23:00
Union de Sunchales
-
Juventud Unida Gualeguaychu
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
CA Chaco For Ever
-
San Martin de Formosa
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Boca Unidos
-
Sportivo Las Parejas
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
-
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Douglas Haig
-
Atletico Guemes
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Crucero del Norte
-
Sarmiento de Resistencia
-
Dum, 12.04
23:00
23:00
Sportivo Belgrano
-
Central Norte
-
Argentina •
Copa de la Superliga Group A
•
Etapa 4
Belgia •
First Division B Relegation Group
•
Etapa 3
Cipru •
1. Division Championship Playoff
•
Etapa 28
Cipru •
1. Division Relegation Playoff
•
Etapa 28
Danemarca •
U19 League
•
Etapa 17
Danemarca •
Danmarksserien Grp. 3
•
Etapa 19
Germania •
Oberliga NOFV-Nord
•
Etapa 23
Germania •
Regionalliga Northeast
•
Etapa 29
Dum, 12.04
14:30
14:30
FSV Wacker Nordhausen
-
VfB Auerbach
-
Dum, 12.04
14:30
14:30
BSG Chemie Leipzig
-
Energie Cottbus
-
Dum, 12.04
14:30
14:30
FC Viktoria 1889 Berlin
-
SV Lichtenberg 47
-
Dum, 12.04
14:30
14:30
Berliner AK 07
-
ZFC Meuselwitz
-
Dum, 12.04
14:30
14:30
Babelsberg
-
Lokomotive Leipzig
-
Dum, 12.04
14:30
14:30
Germania Halberstadt
-
VSG Altglienicke
-
Dum, 12.04
14:30
14:30
BFC Dynamo
-
Optik Rathenow
-
Dum, 12.04
14:30
14:30
FSV Union Fuerstenwalde
-
Hertha Berlin II
-
Dum, 12.04
14:30
14:30
Bischofswerdaer FV
-
RW Erfurt
-
Germania •
Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
•
Etapa 27
Germania •
Oberliga NOFV-Sud
•
Etapa 23
Germania •
Regionalliga North
•
Etapa 23
Internaţional •
Club Friendlies
Olanda •
Eredivisie
•
Etapa 30
Rusia •
PFL Zone Center
•
Etapa 19
Dum, 12.04
14:00
14:00
Kaluga
-
Metalurg Lypetsk
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Saturn Ramenskoye
-
FC Rotor Volgograd II
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Ararat Moscow
-
Khimik Novomoskovsk
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Zorky Krasnogorsk
-
Strogino
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Sokol Saratov
-
Kvant Obninsk
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Salyut Belgorod
-
Khimki 2
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Dinamo Briansk
-
FC Ryazan
-
Rusia •
National Football League
•
Etapa 32
Dum, 12.04
15:00
15:00
Khimki
-
Fakel
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
FC Rotor Volgograd
-
Baltika
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
Avangard Kursk
-
Nizhny Novgorod
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
Luch Energiya
-
Armavir FC
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
Tekstilshchik
-
Mordovya
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
Tom Tomsk
-
T. Moscova
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
FC Krasnodar II
-
Chayka
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
-
SKA-Khabarovsk
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
Neftekhimik
-
Spartak Moscow II
-
Dum, 12.04
15:00
15:00
Yaroslavl
-
Chertanovo Moscow
-
Rusia •
PFL Zone West
•
Etapa 19
Dum, 12.04
14:00
14:00
Leningradets
-
FC Dolgoprudny
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Rodina
-
Veles Moscow
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Lokomotiv-Kazanka Moscow
-
Murom
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Pskov 747
-
Znamya
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Kolomna
-
Zvezda Saint Petersburg
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Luki-Energiya
-
Zenit St. Petersburg II
-
Dum, 12.04
14:00
14:00
Olimp Khimki
-
Torpedo Vladimir
-
Rusia •
PFL Zone East
•
Etapa 15
SUA •
Major League Soccer
•
Etapa 1
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
SUA •
USL League One
•
Etapa 1
Spania •
Segunda B Grp. I
•
Etapa 33
Dum, 12.04
13:00
13:00
Atletico Sanluqueno CF
-
Cadiz B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Hercules
-
La Nucia
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Barcelona B
-
Lleida Esportiu
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Coruxo F.C.
-
Marino Luanco
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Ejea
-
Gimnastic
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Atletico Levante UD
-
UE Olot
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Linense
-
Sevilla Atletico
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Rayo Majadahonda
-
Las Palmas B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
UD Ibiza
-
Celta Vigo B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
AE Prat
-
Badalona
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Don Benito
-
Algeciras
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Sabadell
-
Ebro
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Merida
-
Cordoba
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Cartagena
-
Villarrubia CF
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Granada B
-
Real Murcia
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
UCAM Murcia
-
San Fernando CD
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Villarrobledo
-
CF Talavera de la Reina
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Marbella
-
CD Badajoz
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Recreativo Huelva
-
Yeclano
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
SD Amorebieta
-
SD Leioa
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Logrones
-
Unionistas de Salamanca
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Ferrol
-
Las Rozas CF
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Reus
-
UD Cornella
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Orihuela
-
Valencia B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Atletico Baleares
-
Getafe B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
FC Andorra
-
UD Cornella
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
San Sebastian de los Reyes
-
UP Langreo
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Pontevedra
-
Pena Dep. Santa Eulalia
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Inter de Madrid
-
Atletico Madrid B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Llagostera
-
Castellon
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Sporting Gijon B
-
Melilla
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Real Valladolid B
-
Burgos CF
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Real Oviedo B
-
Real Madrid Castilla
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Osasuna B
-
Real Sociedad B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Arenas Getxo
-
Barakaldo
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Villarreal B
-
Espanyol B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Leonesa
-
CD Calahorra
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Real Union
-
Izarra
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Athletic Bilbao B
-
Guijuelo
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Tudelano
-
Alaves B
-
Dum, 12.04
13:00
13:00
Salamanca CF UDS
-
Club Haro Deportivo
-
Suedia •
2. Division Vastra Gotaland
•
Etapa 2
Suedia •
Superettan
•
Etapa 2
Suedia •
Allsvenskan
•
Etapa 2
Turcia •
3. Lig Grp. 1
•
Etapa 32
Dum, 12.04
15:30
15:30
Diyarbekir Spor AS
-
Pazarspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Serik Belediyespor
-
Cankaya FK
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Artvin Hopaspor
-
68 Aksaray Belediyspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Karakopru Belediyespor
-
Tire 1922 Spor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Turgutluspor
-
Karsiyaka
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Halide Edip Adivar Spor
-
Nazilli Belediyespor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Belediye Derince
-
Kozan Belediyespor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Payasspor
-
Fatsa Belediyespor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Ofspor
-
Tepecikspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Cizrespor
-
Erbaaspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Fethiyespor
-
Alemdag Spor 1877
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Agri 1970 Spor
-
Erokspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Elaziz Belediyespor
-
Kemerspor 2003
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Catalcaspor
-
Yomraspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Tokatspor
-
24 Erzincanspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Yeni Orduspor
-
Erzin Belediyespor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Golcukspor
-
Batman Petrolspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Malatya Yesilyurt Belediyespor
-
1954 Kelkit Belediyespor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Kizilcabolukspor
-
Manisaspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Nevsehirspor Genclik
-
Bayrampasa
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Modafen FK
-
Yeni Altindag Belediyespor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Yozgatspor
-
Muglaspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Osmaniyespor
-
Darica Genclerbirligi
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Sultanbeyli Belediyespor
-
Sile Yildizspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Duczespor
-
Silivrispor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Karacabey Belediye Spor
-
Soma Spor Dernegi
-
Turcia •
2. Lig - Red Group
•
Etapa 32
Dum, 12.04
15:30
15:30
Eyupspor
-
Bayburt Genclikspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Usakspor
-
Nigde Anadolu FK
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Tarsus
-
Sancaktepe Belediyespor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Sariyer
-
Samsunspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Pendikspor
-
Hacettepe Spor Kulubu
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Bodrumspor
-
Kahramanmarasspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Ankara Demirspor
-
Bandirmaspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Yeni Corumspor
-
Amed Sportif
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Sakaryaspor
-
Kastamonuspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Sivas Belediye Spor
-
Kirsehir Belediyespor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Ergene Velimese Spor
-
Karabukspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Gumushanespor
-
Hekimoglu Trabzon
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Manisa Buyuksehir Belediyespor
-
Kirklarelispor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Van Buyuksehir Belediyespor
-
Elazigspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Afjet Afyonspor
-
Inegolspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Bugsasspor
-
Zonguldak Komurspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
Etimesgut Belediyespor
-
Tuzlaspor
-
Dum, 12.04
15:30
15:30
1922 Konyaspor
-
Sanliurfaspor
-
Ucraina •
1. Division
•
Etapa 23
Ungaria •
NB II
•
Etapa 32
Dum, 12.04
18:00
18:00
BFC Siofok
-
Duna Aszfalt TVSE
-
Dum, 12.04
18:00
18:00
Szolnok
-
Bekescsaba
-
Dum, 12.04
18:00
18:00
Haladas
-
Vasas Budapest
-
Dum, 12.04
18:00
18:00
Szeged 2011
-
FC Ajka
-
Dum, 12.04
17:30
17:30
Vac FC
-
Gyori ETO
-
Dum, 12.04
17:30
17:30
Budaors
-
Dorogi FC
-
Dum, 12.04
18:00
18:00
Gyirmot
-
Kazincbarcikai BSC
-
Dum, 12.04
18:00
18:00
Aqvital FC Csakvar
-
Soroksar SC
-
Dum, 12.04
18:00
18:00
Balmazujvaros
-
Nyiregyhaza Spartacus FC
-
Dum, 12.04
18:00
18:00
Budafok
-
MTK Budapest
-