SPORTURI  »  ALTELE  »  NATAŢIE

Camelia Potec, medalie de argint la CM de la Manchester în bazin scurt

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 aprilie 2008 00:00

Înotătoarea Camelia Potec a obţinut, vineri, medalia de argint în finala probei de 400 de metri liber, cu timpul de 4:01.06 minute, la Campionatele Mondiale de nataţie în bazin scurt de la Manchester.

Proba a fost câştigată de australiana Kylie Palmer, cu timpul de 3:59.23 minute, pe treapta a treia a podiumului urcând britanica Joanne Jackson, cu timpul de 4:01.11 minute.

Camelia Potec obţine prima medalie a competiţiei, după ce s-a clasat, joi, pe locul patru în cadrul finalei de 800 de metri liber.

Al doilea reprezentant al României la CM de la Manchester, Ştefan Ioan Gherghel, va concura, duminică, în seriile probei de 200 de metri fluture.

Sursa: mediafax