Alte știri din fotbal
Florin Tănase, uluit de condițiile în care s-a jucat pe Arena Națională: „În 2026, la ce stadion, cât a costat... e decapotabil”
0
Verdictul specialistului Marius Avram, după ce Gigi Becali l-a acuzat violent pe arbitrul Cristian Moldoveanu: „Criminal!”
1
A dat din casă despre următoarele două transferuri de la FCSB: „Atacantul vine săptămâna asta. Nu sunt idiot să stau după Bîrligea”
0
Becali l-a urmărit pe Matei Popa și a anunțat decizia: „Gata, la revedere!”
0
Știri din fotbal internațional
L-au luat înapoi doar că să-l dea mai departe! Ce se întâmplă cu fotbalistul lui Chelsea
0
Ionuț Radu, de netrecut în La Liga: a pus „lacăt” pe poartă la Getafe
0
Reacția lui Arbeloa după fluierăturile primite pe Bernabeu: „Nu sunt Gandalf”
0
Imagini impresionante la Salonic » Răzvan Lucescu și fanii lui PAOK, la primul meci acasă după tragedia cu cei 7 suporteri
0
Lifestyle
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
Moneda din Republica Socialistă România care se vinde și cu 3.000 de lei pe ...
Libertatea
„Vă rugăm! Aceștia sunt copiii noștri!”. Mama unui soldat rus cere ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Oana Gheorghiu crede că și compania TAROM ar trebui să fie privatizată după ...
Libertatea
Snooker'ul ati formeaza o gandire diferita,care te poate ajuta in viata,jocul geometriei pe suprafata plana,un jucator de snooker are o viziune ampla,optimista,logica miscarii care trimite o bila intr'un anumit punct e simpla de spus dar nu si executia,un sport mai amplu si mai complex decat oricare alt sport de masa.
De vreo doua saptamani ma tot intrebam ce imi place atat de mult la Stuart Bingham, in afara de, evident, felul magistral in care joaca snooker?... Ei bine, dupa ce a castigat titlul mondial, un gest de-al sau din timpul decernarii premiului - hazliu si neasteptat - mi-a clarificat totul: cand maestrul de ceremonii a anuntat premiul in bani care se decerneaza castigatorului (300.000 lire), ce credeti ca a facut Stuart?... A pus mana la urechile sotiei! O gluma superb de romaneasca si atat de nebritanica, de genul "Mamaaa, ce de bani, numa' sa n-auda nevasta!!!" Atunci am inteles ca acest atat de neaos OM si totodata uluitor de talentat JUCATOR DE SNOOKER mi-a cucerit inima! Definitiv. Multumesc, Stuart Bingham! Victoria ta m-a bucurat atat de mult, incat n-am mai putut adormi decat dupa doua ore de la terminarea finalei! Peisajul snookerului mondial, atat de plin de orgolii si chipuri incruntate, avea nevoie de simplitatea ta geniala! Bine ai venit in inimile noastre!
Un turneu foarte bun facut de Bingham si o victorie meritata.Felicitari pentru articol
Favoritul meu e Ronnie, dar de data asta Bingham a dovetit ca merita titlul mondial!
Păi ce vrei ... snookerul e totuși un sport greu de digerat ... tacticizat la extrem ... ce să înțeleagă berbexii (în general, adică nu doar știm-noi-cine) cum devine cazul cu loviturile de siguranță care plasează bila albă în snooker în spatele bilelor mici de sus ("sus" așa cum se vede la TV) ... nu-i spectacol, nu curje sînje pă păreți ... nu ie dăzbateri aprinse după partidă ... de ce s-ar uitaindivizii?
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Daca era un articol despre vreun cocalr din fotbalul romanesc erau sute de comentarii. Daca e vorba despre un gentleman, un om serios, simtit sunt 14 comentarii. Asta dovedeste foarte mult despre nivelul de educatie al internautilor romani. Bravo Bingham, nu regret ca am stat pana noaptea tarziu sa vad finala. A fost cel mai bun pe intreaga perioada a turnului si a meritat sa castige. Bravo Murphy pentru aportul tau la un spectacol memorabil.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Felicitari! Frumoasa evolutie...traseu greu...dar pana la urma a castigat. Bravo lui.
Jos palaria,Stuart.Meriti din plin acest titlu.A avut o parte de tablou extrem de grea.Mai lipsea sa joace si cu Robertson si tacamul era complet.Oricum, este un campion merituos.Bravo,campionule!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.