SPORTURI  »  ALTELE  »  K1

Daniel Ghiţă a fost învins de Semmy Schilt

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 septembrie 2009 00:00

Luptătorul român Daniel Ghiţă a pierdut, sâmbătă, meciul cu olandezul Semmy Schilt, din Final Elimination, gală care s-a disputat în Seul, şi a ratat şansa de a participa la Marea Finală de la Yokohama.

Schilt a fost declarat câştigător de către toţi cei trei arbitri ai turneului care s-a disputat în Seul, 30-25, 30-26 şi 30-27. Ghiţă a fost pus la podea de mai multe ori pe parcursul celor trei reprize. Gala finală a anului va avea loc la 5 decembrie, la Yokohama, între cei 8 câştigători ai meciurilor de la Final Elimination. 

Ghiţă s-a calificat la Final Elimination după ce la 11 august a câştigat gala de la Tokyo.

Celălalt român care s-a luptat sâmbătă la Seul, Cătălin Moroşanu, l-a avut ca adversar pe japonezul Taiei Kin, într-un super-fight care nu a contat pentru Final Elimination, ci pentru obţinerea unui loc de rezervă la Marea Finală de la Yokohama. Moroşanu controla lupta, dar a lăsat garda jos când a auzit semnalul sonor care anunţa că mai sunt 10 secunde din repriză, iar Kin l-a lovit.

Luptătorul român a revenit în luptă, dar l-a făcut KO pe adversar imediat după gongul final. Japonezul a avut nevoie de îngrijirile medicilor direct pe ring, în timp ce Moroşanu a fost descalificat din cauza loviturii neregulamentare.

Sursa: NewsIn

Luptătorul român Daniel Ghiţă a pierdut, sâmbătă, meciul cu olandezul Semmy Schilt, din Final Elimination, gală care s-a disputat în Seul, şi a ratat şansa de a participa la Marea Finală de la Yokohama.

Schilt a fost declarat câştigător de către toţi cei trei arbitri ai turneului care s-a disputat în Seul, 30-25, 30-26 şi 30-27. Ghiţă a fost pus la podea de mai multe ori pe parcursul celor trei reprize. Gala finală a anului va avea loc la 5 decembrie, la Yokohama, între cei 8 câştigători ai meciurilor de la Final Elimination. 

Ghiţă s-a calificat la Final Elimination după ce la 11 august a câştigat gala de la Tokyo.

Celălalt român care s-a luptat sâmbătă la Seul, Cătălin Moroşanu, l-a avut ca adversar pe japonezul Taiei Kin, într-un super-fight care nu a contat pentru Final Elimination, ci pentru obţinerea unui loc de rezervă la Marea Finală de la Yokohama. Moroşanu controla lupta, dar a lăsat garda jos când a auzit semnalul sonor care anunţa că mai sunt 10 secunde din repriză, iar Kin l-a lovit.

Luptătorul român a revenit în luptă, dar l-a făcut KO pe adversar imediat după gongul final. Japonezul a avut nevoie de îngrijirile medicilor direct pe ring, în timp ce Moroşanu a fost descalificat din cauza loviturii neregulamentare.

Sursa: NewsIn

Citește și:
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (10)
 •  28 Septembrie 2009, 17:08

morosanu e ca in cantecul ala: tanar musculos minte putina!!! saracu, ca se term prima reriza, el credeam ca incepe si pe urma nu intelegea dc a mai batut o data gongul la 10 sec!! =))

 •  26 Septembrie 2009, 20:31

a fost pus la podea de 2 ori in repriza 3. Nu de mai multe ori asa cum scieti voi. totusi "olandezul Semmy Schilt" (asa cum il numiti voi) e triplu campion mondial.

 •  26 Septembrie 2009, 18:42

prima repriza a castigat-o ghita dar urmatoarele le-a pierdut destul de clar, pacat ca a cazut cu un adversar de alt calibru cum este semmy, daca ar fi cazut cu oricine altcineva in afara de badr hari, bonjaski, schilt, overeem , karaev probabil ca avea o sansa destul de mare pt a se califica in finala de 8

Vezi toate comentariile (10)
Comentează