SPORTURI  »  ALTELE  »  MESAJ

Robert Glință, mesaj special pentru David Popovici: „A făcut la valuri de aproape și-a înecat concurenţa”

David Popovici

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 iunie 2022 10:16 / Actualizat duminica, 26 iunie 2022 10:54

Robert Glință (25 de ani) a transmis un mesaj susținătorilor la finalul Campionatului Mondial de Natație.

Glință l-a lăudat și pe colegul său, David Popovici, care a câștigat două medalii de aur: la 100 și 200 de metri liber.

Deznodământ șocant în finala lui Robert Glință » Federația Internațională a schimbat iar campionul mondial!
CM de natație

Robert Glință, mesaj la finalul Campionaului Mondial

Glință a terminat pe locul 5 la proba de 50 de metri spate. Robert a fost prezent și în ultimul act la 100 m spate, dar a terminat pe locul al optulea.

„Profitând de mai multe experiențe pe cea mai mare scenă, cu două finale de Campionat Mondial trecute în dreptul numelui meu. Mergem înainte, cu ochii pe marele premiu, plini de motivație și energie să ne îndelinim ambițiile.

Ireală susţinerea din partea tuturor românilor de acasă faţă de mine şi regele David Popovici la acest campionat!

Vă mulţumim tuturor celor care ne-aţi urmărit, celor care aţi venit să ne priviţi si celor care v-aţi gândit la noi în aceste zile, voi sunteţi adevăraţii eroi care aţi făcut valuri (desigur împreună cu David care a făcut la valuri de aproape si-a înecat concurenţa. Ține-o tot așa, uriașule!)”, a fost mesajul lui Robert Glință, pe contul său de Instagram.