SPORTURI  »  ALTELE  »  POLO

VIDEO România, victorie mare la Campionatul European de polo! „Tricolorii” au punctat de 11 ori împotriva Germaniei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 august 2022 19:04 / Actualizat miercuri, 31 august 2022 19:22

Naţionala masculină de polo a României a obţinut astăzi prima victorie la Campionatul European de la Split. „Tricolorii” au trecut de Germania cu 11-4 (2-2, 3-1, 3-0, 3-1), după ce se înclinaseră în meciul de debut în fața Spaniei cu 9-16.

Astăzi, pentru naționala antrenată de Bogdan Rath au marcat Tudor Fulea (5 goluri), Andrei Neamţu, Victor Antipa, Bogdan Remeş, Vlad-Luca Georgescu, Silvian Colodrovschi şi Levente Vancsik, câte unul.

David Popovici, AUR și la 200 metri liber, la Campionatele Mondiale de juniori! » Andra Gorecki, aproape de medalie
CM DE ÎNOT

România, victorie categorică la Campionatul European de polo

Ultimul meci din grupa C pentru România va fi contra Țărilor de Jos, pe 2 septembrie, de la ora 19:00.

Câştigătoarea grupei se va califica direct în sferturile de finală, iar formaţiile clasate pe locurile 2-3 vor disputa baraje încrucişate pentru accederea în „sferturi”.

VIDEO Rezumatul meciului România - Germania, de la Campionatul European de polo

Romania v Germany Men's Highlights | Day 5 | Water Polo Split 2022

Federatia Romana de Polo get the win over Germany with a score of 𝟏𝟏 - 𝟒 in the race for Knockout qualification at #wp2022split 🇷🇴 Check out the highlights ⬇️

Publicată de LEN - European Aquatics pe Miercuri, 31 august 2022

Federația de Canotaj, sponsor nou înainte de Campionatele Mondiale » Ce planuri are Elisabeta Lipă

Mats Wilander, înaintea duelului Sorana Cîrstea - Belinda Bencic: „Asta e întrebarea mea!”

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”