Alte știri din fotbal
Thomas Neubert a spus-o în direct: „Fac pariu că el vine antrenor la FCSB”
0
Ultima etapă a play-off-ului din Liga 2 » Aflăm a doua echipă promovată direct în Superliga
0
Dați afară din județ! Nou-promovata în Superliga și-a găsit alt stadion pentru campionatul viitor
0
Motivat de ostilitatea ce va fi în Bănie la finala campionatului: „Ne va da energie”
0
Știri din fotbal internațional
Chelsea - Manchester City, în finala Cupei Angliei » Echipe probabile + cote
0
Fostul coleg al lui Chivu dă verdictul: „N-a fost un pariu la Inter! Este perfect pentru un proiect pe termen lung”
0
Cristiano Ronaldo își extinde imperiul » Intră într-un nou proiect înainte de Mondial
0
Mohamed Salah poate rămâne în Europa: ofertă astronomică primită de egiptean
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
7
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
4
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
2
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Traian Băsescu, despre Ilie Bolojan: „Pentru mulți e un soi de Mesia”
Libertatea
Autostrada din mijlocul oceanului care costă 200 de milioane de euro pe ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Imagini noi cu podul peste Lacul Cernica de pe Autostrada A0 Nord: A primit ...
Libertatea
nu exista "nu avem bani" ... daca e asa, retine leafa pe o luna la toata lumea din primariile din bucuresti , la toti functionarii publici, si faceti sala polivalenta!!! garantez ca o luna pot trai fara salar toti,,, traiesc din "rezerve", ca salariile chiar nu sunt mici, deloc\\\!!!
Smecher omu' ca ii lasa si fara apa calda si fara polivalenta.
O regreti tu, prostule. Persoanele care stiu sa judece corect lucrurile si care n-au parti-pris-uri nu regreta pe cei care n-au bagat mana-n buzunar. Pentru ca asta au facut atat Oprescu, cat si Firea. Hai valea la bolsevicii tai, la AUR-stii tai, juristule ratat!
Comparativ cu cei care au fost inaintea lui, Nicusor Dan, in cei 2 ani de cand este la primarie chiar a facut treaba.
Asta nu inseamna ca nu o va face cand vor fi bani - ceea ce pentru Bucuresti poate fi foarte curand. E normal ca inlocuirea conductelor pentru incalzire sa fie mai urgenta decat o sala Polivalenta. Cine l-a votat pentru Polivalenta?!? Cred ca aproape nimeni.
Dar macar un nenorocit de trotuar tot puteți face. Si putina organizare in parcarea de la sala, unde se vede stilul de București în a parca mașina (pe spațiul verde, blocând alte mașini). Asta deși jos la strada exista o parcare imensa și foarte ieftina. Dar asta cu trotuarul m-a dat pe spate. Cum să ai sala în vârful dealului fara a avea un trotuar de acces spre ea?
Avem primar, nu glumă!!! Trebuie reales. Sa perseveram in prostie, ca asta facem de 2000 de ani.
Pai daca s-au facut si se fac atatea stadioane pentru fotbal la Bucuresti, din bani publici, pentru toate echipele de pe acolo, nu mai raman bani de polivalenta! Sunt Arena Nationala, apoi stadion pentru Rapid, pentru Steaua, pentru Dinamo (proiect in dezvoltare), Arcul de Triumf (care ar fi trebuit sa fie pentru rugbiul romanesc, dar l-a deturnat pentru fotbal Eduard Novak - UDMR) - sunt chiar multe! Orase ca Iasi sau Timisoara n-au primit un leu pentru sala polivalenta sau stadion! Iar ca bani tocati aiurea, sa ne amintim cat a dat Firea (PSD) doar pe iepurasi de polistiren de Paste, luminite de Craciun, pe langa zecile de milioane de euro pentru Catedrala Mantuirii Neamului...
Pe un exercitiu bugetar nou, cunoscand perfect situatia datoriilor din urma, poti aprecia mult mai bine ce poti face si ce nu. A stiut cineva adevarata dimensiune a dezastrului financiar lasat de doamna din Voluntari?
Îmi aduc aminte ca multe cunoștințe încercau sa mă convingă cu prostul lor USRist, ca e sculă, ca e băiat inteligent, matematician, olimpic chiar!, și restul platitudinilor de 2 bani pe care sunt convins ca le-ati auzit și voi! Bucurie mare apoi ca a venit “schimbarea”, au căzut “comuniștii”, hau, hau, hau … Cum nu-mi dau ongistii tefeliștii sa mănânc nu am simțit vreo emoție de vreun fel, nu pot spune ca o admiram pe fina lu’ ne-a jjijji, dar aveam așa un feeling ca o vom regreta chiar și p’aia, ca practic la fiecare rând de alegeri din ultimii 30 de ani când s-a votat “schimbarea”. Din păcate am avut dreptate, nu mă încălzește cu absolut nimic ca am făcut mișto și i-am tratat ca pe niște zecesbisti pe toți “avocații” lu’ Plicușor, mai ales ca chiar ei au început sa îl înjure chiar înaintea mea pt ca tot nu aveau apa calda … pt mine acest individ este fix precum vaccinul anti CoViD, nu cred ca puteam găsi o analogie mai bună! :-(((
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.