MaxiP
MaxiP  •  06 Martie 2023, 19:03
Postat de cirus11 pe 05 Martie 2023, 14:44

Wow. Felicitari. Si asa de aproape de aur.

N-a fost asa aproape, dacă ai văzut cursa, a forțat pe final, dar Muir a controlat complet finishul și a încheiat lejer cursa, fără sa se simtă foarte amenințată. Sigur, era favorita certa a probei, rezultatul e oricum mare, dar nu a fost chiar aproape de aur.

nicolaeigrecu
nicolaeigrecu  •  05 Martie 2023, 18:55

S=a mai obținut și un bronz: Gabi Bitan 8,.00 la lungime masculin. Aflatără-ți sau sunteți ocupați cu șansele lui Dinamo la play-off?

cirus11
cirus11  •  05 Martie 2023, 14:44

MaxiP
MaxiP  •  05 Martie 2023, 14:43

Rezultat mare, felicitări sportive! E un pas înainte, rezultatul fiind semnificativ prin faptul ca a încheiat cursa în fata polonezei de origine araba, sportiva de top pe plan european. Legat de declarația conform căreia nu s-a mai auzit imnul la o astfel de competiție din 2015, nu cred ca se canta imnul pentru sportivii medaliați cu bronz. Și chiar dacă nu s-a mai auzit imnul la o competiție europeana indoor de foarte mult timp, totuși s-a auzit la o competiție majora (chiar mai importanta) nu mai departe de anul trecut la campionatele europene outdoor, care a fost de altfel ultima competiție majora din calendar înaintea acestor întreceri.