SPORTURI  »  ATLETISM  »  ATLETISM

Pe locul 2

Articol de - Publicat luni, 15 septembrie 2008 00:00

Nicoleta Grasu s-a clasat a doua în finala IAAF Grand Prix de la Stuttgart, cu o aruncare de 62,48 metri

După eşecul de la Jocurile Olimpice de la Beijing, unde nu s-a clasat decît pe poziţia a 12-a, Nicoleta Grasu a anunţat că nu renunţă la atletism. "Nu vreau să-mi închei cariera printr-un eşec. Simt că mai pot prinde
podiumurile marilor competiţii", a declarat sportiva în vîrstă de 37 de ani.

Invitată la finala IAAF Grand Prix de la Stuttgart, Nicoleta Grasu a făcut un concurs excelent în Germania. Din a doua încercare, "tricolora" a reuşit să arunce discul la 62,48 metri, clasîndu-se la final pe locul doi. Prima a fost cubaneza Yarelis Barrios, care a reuşit o performanţă de 64,88 metri, iar campioana olimpică, americanca Stephanie Brown-Trafton, a fost doar a treia, cu o încercare de 62,23 metri.

Pentru performanţa sa, Nicoleta Grasu a încasat un cec în valoare de 20.000 de euro.

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring