Alte știri din fotbal
Mihai Stoica l-a contrazis pe Becali: „Ar fi o blasfemie. Asta i-am zis lui Gigi”
0
Gigi Becali râde de mutarea făcută de Dan Șucu: „Era rezervă la o echipă de liga a doua”
0
De la pungi în picioare și cașcaval pané la visul de a fi campion cu Rapid și a juca la Mondial: „Lumea spune «Uite-l și pe ăla! Stă cu cercei în urechi și îmi zice el mie»”
0
Cine a câștigat prima cursă directă dintre Gabi Tamaș și Adi Petre la Survivor 2026
0
Știri din fotbal internațional
Am aflat a doua semifinalistă la Cupa Africii pe Națiuni » Superliga a rămas fără reprezentant în competiție
0
De necrezut! PSG vrea să îi ofere un salariu aproape dublu lui Ousmane Dembele, însă acesta refuză
0
După nici două luni, dublul campion al României este din nou liber de contract
0
Fundașul central Grigore Turda schimbă echipa
0
Lifestyle
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
2
„Coach Prime” a făcut publică relația cu actrița mai tânără cu 21 de ani
0
Cum arată fosta soție a lui Walter Zenga la 44 de ani » Apariție spectaculoasă la început de an
7
Moștenitoarea imperiului Lamborghini a provocat controverse în Italia: „Ce faci, le dai peste nas?”
1
1.864.000 de euro sunt ceruți de la 8 români, care au fost prinși în țară ...
Libertatea
Jafuri în serie cu un Porsche: un român este acuzat că a jefuit 10 ...
Adevărul
Povești incredibile de la Brașov: „Am zbughit-o cu Lăcătuș. Ne atacau cu ...
GSP SPECIAL
Cât cheltuie România pentru mâncarea și confortul deținuților. Piepteni de ...
Libertatea
Intotdeauna in romania au predominat masinile mai vechi.
Plus ca din perspectiva mea ar trebui sa te duci cu rabla direct la dealer, pentru ca vorbim de o forma de buy-back, oarecum. Verificarea corectitudinii oamenilor se face dupa radiere si inmatriculare. Cei care nu au bani de masina noua dar si cea veche zace, sa li se ofere o suma modica, 1000 de lei sa spunem, precum si sprijin in mutarea ei la cimitir. Totul binenteles la cererea proprietarului. Astfel cei care doresc o masina au o sansa sa valorifice masina veche iar care nu mai au resurse macar se aleg cu ceva de pe urma ei.
Cum se face ca programul rabla este aproape in fiecare an un esec ? Va spun eu: daca are reguli prea relaxate sar pe el bisnitarii si blocheaza bunul mers, daca are reguli prea stricte se intampla ce a fost anul acesta. Statul daca vrea sa scoata bani pentru rable si sa faca bani din vanzarea de masini trebuie sa faca un lucru cu cap: vrei masina noua ? Ai masina veche ? OK. Valoarea tichetului de anul acesta este N lei, te duci la dealer, iei proforma, te duci la REMAT lasi rabla, cumperi masina si o inscrii in circulatie. Nu se intampla asta intr-o luna/doua ai treaba cu procuratura. Fara cozi la REMAT, fara presiuni din partea dealerului auto care te strange cu usa celor 45 de zile.
eu nu inteleg de ce se numeste taxa de mediu... o asemenea taxa nu ar trebui sa protejeze mediul? si daca protejeaza mediul, nu ar trebui sa fie mai mare cu cat masina e mai veche? asta si pentru ca un parc auto imbatranit insemana un pericol mai mare pe drumuri. cumperi o masina noua si pe langa tva de 24% mai platesti si o taxa "de mediu" consistenta. normalitate? poate, dar nu in Romania.
La cat de scumpe sunt masinile noi,fata de veniturile romanilor este o situatie normala!
haha vanzarile de masini noi au scazut direct proportional cu preturile imobiliarelor care erau principala sursa de finantare pt masini noi
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.