Articol de GSP - Publicat sambata, 09 ianuarie 2010 00:00
MCM Tîrgovişte, campioana României, a reuşit singura victorie a baschetului românesc feminin în Europa.
Tîrgoviştencele s-au impus cu 90-68 în faşa slovacelor de la MBK Ruzomberok şi au şanse mari să se califice în optimile de finală ale EuroCup. Returul se dispută la Tîrgovişte pe 14 ianuarie. În aceeaşi fază a competiţiei ICIM Arad a pierdut cu 68-84 la formaţia franceză USO Mondeville, la fel s-a întîmplat şi cu echipa LMK Sf. Gheorghe, care a cedat partida de acasă disputată în compania celor de la Mann Filter cu 57-85.
MCM Tîrgovişte, campioana României, a reuşit singura victorie a baschetului românesc feminin în Europa.
Tîrgoviştencele s-au impus cu 90-68 în faşa slovacelor de la MBK Ruzomberok şi au şanse mari să se califice în optimile de finală ale EuroCup. Returul se dispută la Tîrgovişte pe 14 ianuarie. În aceeaşi fază a competiţiei ICIM Arad a pierdut cu 68-84 la formaţia franceză USO Mondeville, la fel s-a întîmplat şi cu echipa LMK Sf. Gheorghe, care a cedat partida de acasă disputată în compania celor de la Mann Filter cu 57-85.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!