SPORTURI  »  BASCHET  »  EURO CUP

Steaua a pierdut dramatic meciul cu Aris Salonic din Euro Cup

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 noiembrie 2015 21:37

Steaua București a pierdut al treilea joc în grupa D din Euro Cup în fața grecilor de la Aris Salonic, 66-70.

Elenii au început fulminant jocul, au cîștigat primele două sferturi cu 23-12 și 19-13 și erau liniștiți la pauză. Steaua a reintrat însă în joc după ce a cîștigat cu 24-8 al treilea "intermediar".

Incredibil, dar adevărat, românii au trecut chiar la conducere cînd mai erau 5 minute de joc. Au avut 57-54, 63-60, dar grecii au revenit și au cîștigat pe final, în ciuda eforturilor oaspeților.

Rasici 12 puncte, Marinovici 10, Nicoară 10 și Amis Bill 7 au fost principalii marcatori ai Stelei, care va juca în etapa a 4-a, pe 11 noiembrie, acasă cu Buducnost Podgorica. Steaua e ultima în grupă, cu o victorie și 3 înfrîngeri.