SPORTURI » BOX » LUCIAN BUTE VS. CARL FROCH, SÎMBĂTĂ, 02:00, THE MONEY CHANNEL ŞI LIVETEXT PE GSP.RO
Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
„Perla” lui Dan Șucu, în viziorul formației din Premier League: Genoa ar urma să ceară 18 milioane de euro
0
Europa League revine! 9 meciuri se joacă ACUM » Dueluri tari pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu
0
De nicăieri! Casemiro și-a luat rămas bun de la fanii lui Manchester United: „Un capitol încheiat din viață!”
0
Cristi Chivu are acordul jucătorului: negocieri dure cu PSV
1
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
2
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Cum vrea Trump să controleze bucăți din Groenlanda fără să o anexeze
Libertatea
Ma e clar ca Ward e nr.1 la categorie in acest moment dar daca Bute trece de Froch e nevoie de o lupta Ward Bute pt a stabili CARE E CEL MAI BUN boxer la supermijlocie si nu care e cel mai bine clasat.
WARD auzi ceasu`? TIC-TAC, TIC-TAC! ur time will come! mwahahaha Allez Bute!
Nu proasto, am zis ca Ward este cel mai bun, nu ca nu are adversar. E cu totul altceva. Este cel mai talentat, iar Bute ca si calitati de boxer este al 2 lea dupa el la aceasta categorie. Froch si Kessler nu sunt asa de talentati si spectaculosi poate, dar sunt 2 boxeri f tari care pot sa bata pe oricine la aceasta categorie mai putin pe Ward care i-a batut pe amandoi clar. Dirrel iar este un boxer f talentat dar cam fricos. Astia sunt primii 5 oameni ai categoriei.
://www.youtube.com/watch?v=DALjtiU4a1Q&feature=relmfu Daca veti urmarii linkul se va vedea explicatia lui Froch vis a vis de alegerea lui Bute de a boxa in Anglia cu el.
Merci ca-mi dai dreptate prostul familiei. Daca taceai filozof ramaneai :-)))
Logic daca ar fi un meci asa de usor pentru Ward si el ar fi atat de bun ar accepta fara nici un pic de exitare deoarece: 1. Ar face o gramada de bani avand in vedere cati spectatori aduce Bute la un meci. 2. Ar castiga o centura fara sa transpire prea mult pentru ca dupa unii rupti de pe aici Ward n-are ce bate din Bute. 3. Ar demonstra o data si pentru totdeauna ca el e cel mai tare de la SMW...... dar vedeti voi nu e un meci chiar atata de usor precum cred unii pacalici de pe aici si Ward stie asta.
Legat de lupta impotriva lui Froch eu mi-am exprimat de mai multe ori parerea, nu sunt atat de optimist precum voi, dar nu pt ca Bute n-ar fi mai bun ci pt ca intr-o atmosfera sufocanta creeata de suporterzii englezi arbitrii judecatori vor vedea altceva, ceva in genul primei lupte dintre Jo Jo Dan si Selcuk Aydin.
ward-bute e clar meciul categoriei, toti vor meciul, bute, fanii lui, fanii lui ward, toti iubitorii boxului numai ward si echipa lui nu vrea....asta inseamna ca bute le inspira un risc prea mare...just a thought.Ward cu siguranta merita sa fie no1 acum, pentru ca a castigat turneu s6, un turneu unde bute n=-a fost invitat dar asta nu-i ia din merite lui ward.Un meci in america ward va pleca cu prima snsa la pariuri dar va fi un meci echilibrat si foarte tactic, eu il vad pe lucica invingandu`l lapuncte pe ward fara mari probleme, ward nu a intalnit pana acum decat `bestii`, puncheri n-a intalnit boxeori rapizi si cu forta asa cum e bute de ex sau chiar direll.
Ma aici retardatul de nusu_d are dreptate, si mie mi se pare ca Ward ar fi favorit intr-o lupta cu Bute, mai ales daca Lucian ii tot sufla in panze si ar accepta sa-l intalneasca chiar acasa la el. Dar la fel de adevarat e ca inainte sa se termine Super Six Ward spunea una si dupa sfarsitul turneului n-a mai fost de gasit, probabil fiind constient ca n-ar fi tocmai o idee buna sa accepte provocarea lui Bute.
De ce nu a avut Bute oponenti mai buni stie toate lumea. Turneul personal al lui Ward, Super 6 ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.