Alte știri din fotbal
Leo Grozavu, descumpănit după prima înfrângere pe teren propriu: „Ceață în atmosferă, ceață și în jocul nostru”
0
Daniel Pancu anunță revoluția la CFR Cluj: „Va trebui să «aerisim» puțin vestiarul! Sunt jucători care nu sunt compatibili cu mine”
0
A marcat unicul gol al meciului și a transmis un mesaj ferm după victorie: „Aveam nevoie de asta”
0
„Un transfer cadou la Inter?” » Președintele nerazzurilor a dat răspunsul la microfon
0
Știri din fotbal internațional
Scandal uriaș în fotbalul asiatic! FIFA a sancționat drastic o echipă națională: trei înfrângeri la „masa verde” și suspendări pe bandă rulantă
0
Lovitură pregătită de Fenerbahce! Starul lui PSV, aproape de transferul carierei
0
Inter, ELIMINATĂ de Bologna din semifinalele Supercupei Italiei » Dramatism la loviturile de departajare: festival de RATĂRI
1
Polițistul-fotbalist care a scris istorie în Conference League! A intrat pe teren și a stabilit un record în Europa
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
2
„Bombardiera Blondă” a incendiat rețelele sociale, la revenire: „Am sâni uriași și intenționez să-i arăt!”
1
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
7
Lux! Cu ce își ocupă timpul Cristina Neagu după retragere: „Te-ai mutat acolo?”
8
Recorder dă în judecată România TV, după ce a spus că Florian Coldea a ...
Libertatea
Un alpinist român a murit pe cel mai înalt vulcan din lume. Trupele ...
Adevărul
Noul fenomen de la Steaua a dat Germania pe România și se destăinuie: „Aici ...
GSP SPECIAL
Replici acide între miniștrii de Externe ai Poloniei și Ungariei: ...
Libertatea
*** Hai sa vedem cine va avea de pierdut dupa despartirea asta: auras sau Nistor?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Boxul, în general, este un sport greu de practicat iar dacă vrei performanță, cu adevărat, este și mai greu. Muncă și iar muncă. De-a lungul timpului Relu Auraș a făcut performanță nu numai datorită muncii depuse de el. A cizelat și a scos în ”vîrf” sportivi pregătiți inițial, deci pîna la un anumit nivel, de antrenori de la Iași, Suceava, Bacău, Resița, Craiova, C-ța,etc. Are un stil aparte în pregătirea meciurilor dar și în relația cu oficialii boxului dar și cu colaboratorii săi. Este șmecher, este ”uns cu alifii”. Mihai Nistor, cînd ai început pregătirea cu Auraș știai cine este, nu ? De aceea ai acceptat să lucrezi cu el, îi stiai valoarea. Te-a scos în ”lume”, nu ? Că ai plecat de sub tutela lui nu este f grav, poate, dar ca să arunci cu lături în el nu este bine deloc. Chestia cu deplasarea la Doha nu trebuia spusă, nu era treaba ta, nu te privea pe tine, din ”N” motive. Chestia cu PFA-ul, iar, este o greșeală comisă. Nu sunt fan R.Auraș, sunt un opozant, dar comportamentul tău, M.Nistor, îmi spune că ai ”comis-o” f tare. Nu îți prezic viitorul dar îl întrevăd. PS. Am stat cca 12 ani pe lîngă ring și am colaborat cu 5-6 antrenori și oameni de calitate.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.