Alte știri din fotbal
S-a stabilit a doua echipă promovată în Liga 2 » Clubul revine după 9 ani!
0
Gigi Becali, anunț despre viitorul lui Florin Tănase: „Crezi că el e idiot?”
0
FC Argeș - Rapid, duel între codașele play-off-ului » Pașcanu deschide scorul
2
Daniel Pancu, o nouă reacție după ce Varga l-a făcut „nesimțit”: „Nu vin de pe stradă. Nu sunt sclav pe moșie”
1
Știri din fotbal internațional
Real Madrid îl bagă în ședință și pe Kylian Mbappe! » Ce dorește Florentino Perez și ce-l deranjează pe francez
0
Reacție categorică în Spania: „Revenirea lui Mourinho la Real Madrid ar fi o surpriză”
0
I-a înfuriat pe ultrași și a ajuns sub protecția poliției
0
Ce posta Alvaro Arbeloa despre Kylian Mbappe în 2018 » Cu ce personaj îl compara
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
3
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
4
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
1
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Cât valorează mașina ta după 5 ani. Unele modele pierd peste jumătate din ...
Libertatea
Eurovision și matematica scandalului: ce dezvăluie o analiza statistică ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Imagini noi cu podul peste Lacul Cernica de pe Autostrada A0 Nord: A primit ...
Libertatea
Verstappen un nemernic. Trebuia sanctionat in multe alte incidente!
Sportu' ăsta nu-i simplu. Nu-i simplu deloc. Și doar 20 de oameni, teoretic cei mai buni dintre cei mai buni din 8 miliarde, au loc în Formula 1. Iar valoarea piloților e foarte apropiată, mult mai apropiată decât crede lumea, așa că fiecare mic amănunt contează. Cum zicea Nico Rosberg "Nu mi-am vopsit casca pentru că vopseaua cântărea... (nu mai țin minte câte zeci de grame) ceea ce m-ar fi făcut să pierd o sutime (sau cam așa ceva) pe tur". În condițiile astea, ajută foarte, foarte mult să vezi toate cursele vechi, începând de prin '84-'85, în integralitatea lor. Ba chiar mai vechi, dacă le poți găsi la o calitate video acceptabilă, la care mașinile să fie mai mult decât o pată diformă de culoare. Te uiți mult de tot, studiezi și înveți. Înveți că ăla care intră primul în viraj pe interior deține controlul. Și poa' să facă... cam ce vrea el, iar dacă-i chestionat de stewarzi începe să țipe ca din gură de șarpe că la ieșirea din viraj a avut understeer, că forța centrifugă, că nu-știu ce. Și n-ai cum să-l combați, or vrea woke-iștii să schimbe legile naturii dar cu legile fizicii chiar n-au nici o șansă. Păi ce, te pui cu forța centrifugă și cu a' centripetă...?! Vezi de treabă, băbăiatule, pleacă d-ici-șa, du-te colo-șa și cântă la altă masă. :-D
Excelent spus. Scribii ăștia sărmani de la gps habar n-au de sportul respectiv. Dar ceea ce-i și mai grav e că nici "piloții Sistemului" (ca să le zic așa, adică Lewis și Lando care aparțin unor minorități - să nu fiu înțeles greșit, ambii sunt piloți foarte buni, dar sunt împinși în față de politically-correctness-ul prezentului) n-au habar de istoria sportului pe care-l practică și nici nu au o capacitate intelectuală prea dezvoltată. Sigur, au o îndemânare remarcabilă, repet, sunt piloți buni-buni, reflexul e mare dar creierașul e mic de tot. Vorba aia, își iubesc meseria, chiar dacă nu o cunosc. :-D Din cauza asta băieții ăștia doi pur și simplu NU ȘTIU cum să concureze împotriva lui Verstappen, nu știu cum să câștige duelurile unu la unu. Se comportă pe pistă de parcă n-au auzit în viața lor de "switcheroo", ca să dau doar un exemplu de tehnică eficientă. Spre deosebire de Charles care (cu toate hibele sale) a demonstrat că știe foarte bine cum să se lupte cu Max, dovezile cele mai clare fiind în primele 3 curse ale anului 2022, plus cea de la Spielberg din același sezon. Iar Max îl respectă pe Charles pentru asta, merge liniștit roată la roată cu el fără să încerce niscaiva "shenanigans".
Eu sunt fan McLaren, dar, de ce bateti campii ? Ce e ala "comportament agresiv" ? A schimbat banda fara sa semnalizez ? :D Nu suntem pe drumurile publice, aici sunt alte regului. Max avea interiorul (i se spune racing line) si ajunsese primul la apex (cautati daca nu stii ce inseamna). Cand incerci sa depasesti pe exterior iti asumi riscul sa ajungi afara, daca nu ai destula putere/tractiune sa iesi primul din viraj desi ai luat-o pe drumul cel mai lung.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.