Alte știri din fotbal
„Transferul” vizat de Dinamo » Nicolescu confirmă discuțiile
0
Dinamo are în vizor doi fundași centrali pentru la vară: jucători de națională pentru „haită”!
0
Încă 5 persoane audiate și puse sub control judiciar de la CS Păulești, în cazul de trucare de meciuri pentru pariuri
0
În sfârșit! » Hagi devine selecționerul României și poate alinia „11”-le la care doar a visat!
8
Știri din fotbal internațional
Bayern „tremură” pentru Kane » Englezul, incert pentru meciul cu Real Madrid
0
Antrenorul lui Ionuț Radu a luat decizia, chiar în pauza competițională » A semnat contractul
0
La loc comanda! Starul de 150.000.000€ revine după trei luni
0
Fiasco la vânzarea biletelor pentru Cupa Mondială » Gafa făcută de FIFA „i-a blocat” pe fani
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
De ce ar putea alege Trump weekendul prelungit de Paște pentru o operațiune ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
Vladimir Putin avertizează o țară care i-a fost aliată că se apropie prea ...
Libertatea
Eu nu am avut nevoie de adrian nastase sa ii convinga pe astia sa imi dea viza . Sunt plecat din vara lui 90 si cum am ajuns in Anglia toti imi vorbeau de nastase si echipa de fotbal a romaniei . Acum . Noua generatie de occidentali nu mai stiu nimic de sportivii romani . "Fuse si se duse ". Perormante ca pe timpul comunistilor in sport nu o sa mai avem niciodata . Ne intilnim la Olimipiada .Tolontan e un demagog care castiga 100 de mii de euroi/ an .
Sunt convins ca Maria reflecta cu obiectivitate maxima tot ceea ce a trait. Ascultati ce va spun aici: Nadia era si azi o anonima daca nu fugea din Romania si daca nu ajungea in SUA. Americanii au stiut cum s-o promoveze la adevarata ei valoare. Daca ar fi ramas in Romania Nadia era si azi in unbra antrenorilor batausi Bella si Marta Karoli, asa cum a fost si pana azi Maria Olaru in umbra lui Bellu si Bitang. De ce oare "priceputii" antrenori de la gimnastica n-au mai avut rezultate in ultima vreme, cand nu prea mai poti sa schingiuiesti copiii la antrenamente? Ei au rezultate doar instaurand teroarea, nicidecum punandu-si in valoare priceperea
Daca erau copiii tai, ai fi fost de acord? Putin imi pasa de aurul ala si de asa-zisul plus de imagine adus tarii, prefer sa am copii netraumatizati in halul asta. Copilul meu face sah de performanta si am vazut diferenta intre antrenori de "scoala veche", oameni la 60+ si cei tineri. A facut si polo, ca au la scoala, unde unii antrenori aplica si corectii fizice (dupa ce au primit acordul parintilor!).
Nu fac psihologia poporului roman dar pina una alta gimnastica feminina romaneasca s-a prabusit de cind nu s-a renuntat la regimul asa zis "spartan" . Sunt convins ca nu isi va mai reveni niciodata la ce a fost cindva . Apropo am intilnit sute de oameni in afara tzarii care cind au auzit ca sunt roman primul lucru ca l-au spus a fost sa laude gimnastica feminina romaneasca . Acum ce sa mai laude ! Restul e demagogie . Oricum Romania s-a prabusit in tot si in toate si nu e vorba neaparat de gimnastica. Retine , De la Olimpiada nu cred ca vom veni nici macar cu o medalie de aur in " desaga" .
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Intamplari tipice la societati de mahari, cum este zicala: Furata de viata, si cu banii luati. Toti banii copilelor de la sponsori etc au fost furati de antrenori si comunisti din Federatie. In Occident se baga bani seriosi in astfel de sportivi, mai ales dupa ce au castigat medalii, in Romania se fura banii a la Dosarul Microsoft intre ei securistii tradatori de neam cu politicieni cu tot.
O fi obligat-o ci eva sa faca gimnastica?
Vad ca d-ra ii cam face *** pe fostii antrenori, uneori poate are dreptate. Dar ea a fost campioana europeana in 1998; campioana mondiala in 1999 la Tianjin cu echipa si la individual compus ; campioana olimpica la Sydney in 2000 cu echipa si vicecampioana la individual compus, Oare ar mai fi devenit o gimnasta de top daca antrenorii o lasau la gratarele, mici si ciorba de burta? Asa de aruncat cu laturi e usor. Ca sa nu mai zicem DIZGRATIOS, mai ales pentru o gimnasta. App. ce cuvant e ala "borasem" ? Zici ca e scapata de la Poarta Alba, sau direct de pe stadion.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Impresionant! Cu atat mai mare este meritul tau si recunostinta noastra pentru gimnastica feminina. Si-au frant oasele, copilaria si adolescenta pentru Imnul Romaniei si medalii. Respect si iubire neconditionata pentru tot ce ati facut. Bravo!
Macar doi mici , un pic de mustar , un covrig si o cioarba de burta cu un pic de mujdei si jumate de ardei iute !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.