Comentarii (2)
wittman68
wittman68  •  27 Mai 2026, 04:19
Postat de utilizator șters pe 08 Mai 2026, 13:39

Eu sper ca va gasi o aparare competenta sa o scape de suspendare, mi se pare foarte dubios tot acest scandal, intr-un moment in care chiar ma indoiesc ca avea ceva de ascuns. Sau macar sa scape cu cat mai putin, e una din cele mai de perspectiva gimnaste ale lumii. Daca e sa fie suspendata totusi, sa avem mare grija de restul gimnastelor active, sper ca federatia sa nu o dea in bara, pentru ca avem o echipa solida la momentul actual. Si desi s-ar complica putin situatia, cred ca inca capabila sa se califice la JO si in cazul in care nu ar putea fi folosita Ana. Si aici trebuie gestionat, cred eu, in primul rand conflictele interne dintre componente, pentru ca se cam dau intre gimnaste foarte bune, care pot ajuta daca s-ar intelege intre ele. Sper sa nu se ajunga la eliminarea vreuneia din lot pe astfel de motive. Vad ca se trimit si gimnaste tinere si in formare in competitii, weekendul acesta la Varna, e foarte bine ca se intampla asta. Nu inteleg de ce nu si la etapele de Cupa Mondiala, care au trecut fara reprezentari romanesti.

Cum sa o apere o apărare competentă de suspendare? Să spună că era acasă , deși nu era? La 19 ani te apropii de finalul carierei in gimnastică, nu mai ești de vreo perspectivă. Cazuri precum ale Cătălinei Ponor sunt excepții de cartea recordurilor. Dacă ai avea o echipa solidă, competitivă, nu ți ai pune problema că ai putea sa te califici sau nu la olimpiadă, nici că se paruie între ele colegele sau că sunt paruite de antrenoare de elită. Faptul că nu participă la Cupa Mondială este semnificativ. La Varna ce au făcut cele tinere și de perspectivă? Că nu scrie pe nicăieri. Este și gimnastica cel mai "tare" sport fără minge din Romania, cum e handbalul la cele cu minge?

utilizator șters
utilizator șters  •  08 Mai 2026, 13:39

Eu sper ca va gasi o aparare competenta sa o scape de suspendare, mi se pare foarte dubios tot acest scandal, intr-un moment in care chiar ma indoiesc ca avea ceva de ascuns. Sau macar sa scape cu cat mai putin, e una din cele mai de perspectiva gimnaste ale lumii. Daca e sa fie suspendata totusi, sa avem mare grija de restul gimnastelor active, sper ca federatia sa nu o dea in bara, pentru ca avem o echipa solida la momentul actual. Si desi s-ar complica putin situatia, cred ca inca capabila sa se califice la JO si in cazul in care nu ar putea fi folosita Ana. Si aici trebuie gestionat, cred eu, in primul rand conflictele interne dintre componente, pentru ca se cam dau intre gimnaste foarte bune, care pot ajuta daca s-ar intelege intre ele. Sper sa nu se ajunga la eliminarea vreuneia din lot pe astfel de motive. Vad ca se trimit si gimnaste tinere si in formare in competitii, weekendul acesta la Varna, e foarte bine ca se intampla asta. Nu inteleg de ce nu si la etapele de Cupa Mondiala, care au trecut fara reprezentari romanesti.

Comentează