GIMNASTICA    •   CAMPIONATELE MONDIALE

FOTO 43 de medalii olimpice într-o singură fotografie! Întâlnire spectaculoasă între gimnaștii care au scris istorie » Andreea Răducan a fost și ea prezentă

FOTO: Instagram
FOTO: Instagram

Articol de — Miercuri, 31 Octombrie 2018

Campionatele Mondiale de la Doha au prilejuit și câteva reuniuni între gimnaștii care au scris istoria acestui sport.

Rusoaica Svetlana Boghinskaia a postat pe Instagram o poză de la o astfel de întâlnire.

Valeri Belenki, 49 de ani, Alexei Nemov, 42 de ani, Daniela Silivaș, 46 de ani, Svetlana Boginskaia, 45 de ani, Andreea Răducan, 35 de ani, Nellie Kim, 61 de ani, și Svetlana Horkina, 39 de ani, (foto) au depănat amintiri în Qatar. Împreună au 43 de medalii olimpice și 77 de distincții mondiale!

Citește și: Andrei Muntean, locul 22 la individual compus » Unde a avut probleme + cum a arătat podiumul

Comentarii (1)

ray51  •  01 Noiembrie 2018, 10:25

Nellie Kim o gimnasta uriasa. Ce vremuri de aur !

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-