Alte știri din fotbal
Șeful de la Slatina, ferm în cazul lui Claudiu Niculescu: „Am avut o înțelegere, asta a fost discuția!”
0
A fost inexistent în delul cu Hermannstadt » Jucătorul Rapidului, cifre de coșmar contra sibienilor
0
UTA - CFR Cluj, un duel tare din runda 25 a Superligii, între două echipe ce luptă să intre în play-off » Echipele de start
0
Metaloglobus - Csikszereda, derby-ul „suferindelor” din Superligă » Deschidere rapidă de scor la Clinceni
1
Știri din fotbal internațional
Gata, se face! Kurt Zouma și-a dat OK-ul și semnează, după experiența eșuată din România
0
Premier League spulberă tot! » Sumele amețitoare investite de englezi + prăbușire neașteptată pentru LaLiga!
0
Se întoarce la prima dragoste? » Planul secret despre viitorul lui Leo Messi a fost dezvăluit: „Lucrăm la asta!”
0
S-au orientat rapid și vor să dea lovitura: Mohamed Salah!
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Ce tablouri a pictat Ion Nicola, românul care schimba mesaje cu infractorul ...
Libertatea
Răzvrătire fiscală în localitatea unde a început Răscoala de la 1907. ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Rusia amenință fără teamă că va ataca orice soldat NATO care va ajunge în ...
Libertatea
Eu nu stiu de ce te miri... Ziceai de "sudisti", "nordisti", etc... Fratele meu alb, toti sunt o apa si-un pamant!
Pai asta e chestia cu capitalismul ... CFR a fost si este o societate comerciala cu capital privat, un business, creat de Paskany (in niste circumstante politice favorabile ... care nu le mai repet) ... a scos profit ... si legea comerciala, legislatia europeana / universala de fapt ... ii permite sa faca retragere de capital, si alte cateva mijloce LEGALE ... care ii permite sa retraga lichiditatile din societate pe persoana fizica sau alte societati ... atat timp cat a fost actionar unic, sau actionar majoritar (cu votul consiliului de administratie ... probabil niste marionete, sau parteneri de afaceri) ... chiar nu vad nimic ilegal in asta ... efectiv procesul de a scoate banii de pe firma si ... cand activele sunt sub pasive ... sa ceara si sa i se accepte insolventa societatii ... urmata fie de re-organizare, fie de faliment. Daca toate aceste operatiuni respecta procedurile, formele legale ... fondul este corect! Degeaba vine DNA-ul cu sorcova la CFR ... e din capitolul CIRC ...:))
Sti ce nu-mi place mie la CFR?? Au facut milioane din CL apoi au bagat clubul in insolventa !?! Serios,chiar daca au avut salarii mari,incasariile au fost peste cheltuieli!!!
Tinere lup de mare, esti nepregatit pentru viata, sincer si fara cea mai suava unda de caterinca. Mergi intr-o tara adevarat-capitalista si ai sa vezi contrastul doctrinar pe care nu-l intelegi. Cand zic "mergi", nu ma refer ca turist... Mai trebuie spus ca Europa de azi u porea mai are lacase capitaliste si in concluzie un drum peste ceva continente (la est sau la vest) se impuine... Cine mai crede ca ora exacta e data... Etc, etc... GRESESTE!!! Nu e data BA de la Bucuresti si nici din Cluj si nici din Danemarca; e data de la bursa din N.Y., Frankfurt si Hong Kong, Tokyo si Beijing!
Asa e, Dna nu previne coruptia poate ca nici nu vrea,pai daca ar prevenio nu ar mai intra nimeni la zdup,nu ar mai confisca nimic si nu ar da amenzi,iar cei din spatele politicenilor vreau o societate corupta care sa poata fi santajata.Un politician bun e unul care e coruptibil.
pai ... da! dar basist nu inseamna ... in acceptiunea mea sustinator al lui Basescu, ci are un inteles mult mai larg ... cuprinde si sustinatorii lui Basescu, bineinteles! basistul = este un specimen cetatenesc care nu are constiinta propriei sale reprezentari intr-o societate democratica, pentru ca nici nu intelege ce reprezinta o societate democratica! Dimensiune principala de reprezentare este organul legislativ ales, aka Parlamentul! Nu poti sa fii anti-Parlament niciodata, ca si institutie ... primara intr-o democratie ... poti sa fii anti-oameni, politicieni ... niciodata anti-Parlament ... nu exista democratie fara parlament! Parlamentul, nu numai ca nu poate fi desfiintat, dar trebuie sa fie si puternic ... si neintimidat ... de anumite institutii iresponsabile si cu agenda proprie ... Puterea cetateanului intr-o socieate democratica este direct proportionala cu Puterea Parlamentului. Coruptia ... este o problema minora si inerenta oricarui regim politic care are la baza ... capitalul, imbatabila ... e ca si internetul (capitalismul) cu pirateria (coruptia)! Incomparabil mai grav decat coruptia ... este abuzul (de drept, de putere) ... asa-zisa lupta cu coruptia ... este lupta cu morile de vant! Coruptia poate fi limitata ... dar nu prin abuzurile DNA ... ci prin legislatie mai stricta si prin anti-birocratie! Scopul DNA-ului nu este sa combata coruptia (pentru ca nu are mijloace preventive, ci doar investigative) ... ci sa recupereze prejudicii ... acolo sunt!
Ai probleme cu 'basistii' si ca nu mai exista stanga, dreapa! Exista ceea ce vreau francmasonii sa existe!
Fara sa generalizez ... pot sa zic totusi ... ca ... Mare e Gradina lui Basescu! ...:)) Eu chiar nu pot sa iau in serios pe cineva care vorbeste in 2016, de stanga, dreapta, de comunism ... sunt concepte care nu mai exista ... in primul rand ca noi nu avem comunisti ... socialismul inseamna cu totul altceva ... Europa nu are comunisti ... Rusia ... patria comunismului ... nu mai are comunuisti ... a renuntat de buna voia si nesilita de nimeni la comunist ... ca ramana la un anumit grad de competitivitate pe piata globala. IN al 2-lea rand noi nu avem partide de Stanga ... lasati ce va spun astia ... vedeti ce inseamna Stanga ... orientare geo-politica ... care sa promoveze aderarea Romaniei la Federatia Rusa , fosta Federatie a Statelor Independente ... ce treaba are psd-ul cu stanga? Deci nu stiti ce inseamna Stanga, Dreapta ... nu stiti ce inseamna comunism / capitalism ... ce sa mai vorbesc de liberalism ... din motiv ce sustinei un partid crestin-democrat / popular ... care prin definite este anti-liberal ... avand ca si centru doctrinar Biserica si Statul, in nici un caz Cetateanul si Privatul ... si paradoxal contine cuvantul 'liberal' in denumire ... cat de prost trebuie sa fii? 'Omani cu caracter' ... pai toti au caracter ... conteaza ce caracter ... voi basistii (care sunteti basisti pe bune) ... traiti in perioada pasoptista ... sau cel mult in timpul Razboiului Rece ... cei care ati uschit-o repede din tara ... ati facut-o in aceasta dimenisune de gandire! ...:))
Asa este, nu stiu... :)
Bine,cu sud si nord avem si noi glumele noastre pe gsp !! Daca ai fi mai vechi ai sti !!! Starchild e vechiul cont al lui Crimson,daca esti nou nu sti asta !!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.