SPORTURI  »  GIMNASTICA  »  CUPA MONDIALĂ

VIDEO Performanță importantă! Două medalii de aur pentru Cătălina Ponor la Cupa Mondială de la Baku

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 martie 2017 13:56

Gimnasta Cătălina Ponor a câștigat astăzi două medalii de aur la Cupa Mondială de la Baku, una la bârnă și cealaltă la sol, ea fiind singura reprezentantă a României.

La sol, Cătălina Ponor a fost notată cu 13,433 (13,233 în calificări), iar la bârnă a primit nota 13,833 (14,233 în calificări), cucerind medaliile de aur la ambele aparate.

La Cupa Mondială de la Baku se află în competiţie 120 de gimnaşti (85 de băieţi şi 35 de fete) din 21 de ţări.