SPORTURI  »  HANDBAL  »  CSU SUCEAVA - DINAMO

Al doilea insucces consecutiv pentru Dinamo » "Câinii" s-au chinuit și la Suceava și au scos cu greu un punct » Urmează al doilea meci din Ligă

Articol de - Publicat miercuri, 19 septembrie 2018 14:48

Campioana Dinamo Bucuresti nu a reușit să câștige la Suceava, în etapa a 3-a a Ligii Zimbrilor. Startul bun de campionat, cu victorii în Supercupa României și Liga Campionilor, a fost urmat de două rezultate slabe în întrecerea internă: 29-31 cu Poli Timișoara, pe teren propriu, și 25-25 cu CSU Suceava, în deplasare.

Elevii lui Constantin Ștefan se pot declara mulțumiți cu punctul scos în ultimul minut, moldovenii conducând in permanență. Suceava a condus cu 4-0, 10-5 și 14-9, 15-12 la pauză.

Și în partea a doua, tot băieții lui Adrian Chiruț au impus ritmul. Au avut 17-13 si 23-20, dar bucureștenii au reușit să se redreseze din mers. Florin Acatrinei a marcat golul egalării cu 38 de secunde înainte de final, fară ca gazdele să mai poată înscrie la ultimul atac.

Dinamo va juca sâmbătă, de la ora 20:30, al doilea meci în grupa D a Ligii Campionilor, în Spania, cu Ademar Leon. Campioana României a învins în primul meci, 26-24 pe Elverum (Norvegia), în timp ce ibericii au scos un rezultat de egalitate, 19-19 în Finlanda, cu Riihimaen Cocks.