Alte știri din fotbal
Marius Baciu și-a ieșit din fire când a văzut ce îl așteaptă în afara stadionului: „Nu-mi închiriez nicio licență! Hai să jucați voi!”
0
Adrian Mihalcea, ferm după ce a bătut-o pe FCSB: „Nu accept! Sunt de la țară, din topor”
0
Marius Baciu s-a luat de fotbaliștii FCSB-ului: „Îmi venea să plâng! Nu s-au respectat deloc indicațiile” + Clientul avut: „Nu e ce ne dorim”
1
Panduru nu și-a menajat fostul coleg de platou: „Nicio combinație, nicio schemă. FCSB, de liga a doua”
0
Știri din fotbal internațional
Notele lui Cristi Chivu și ce scriu italienii după succesul cu Cagliari: „Greu de descris”
0
Calhanoglu, eroul lui Cristi Chivu în Sardinia! Inter, punctaj maxim în Serie A
0
Mirel Rădoi, pe picior de plecare de la Gaziantep: „Cei din club cunosc situația”
5
50 de milioane de lire sterline pentru atacantul din Premier League
0
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
9
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
4
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
Donald Trump preia controlul tranziției din Venezuela. Miza economică ...
Libertatea
Turist cazat la un hotel de cinci stele, revoltat după ce i s-a cerut să ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
Cel mai mare vulcan din Germania ar putea erupe din nou. Sute de ...
Libertatea
Din postura de om simplu, spectator, iubitor de handbal, ai ce impresie vrei. Din postura de comentator sportiv, in primul rand e extrem de urat sa o faci in timpul meciului pe jucatoarea adversa "cea mai buna din lume" (ceea ce e strict o impresie subiectiva si discutabila), adica si daca e asa te abtii. Cu Neagu in teren. Apoi, nu contest, si eu am crezut ca va primi Crina titlul de omul meciului, il merita, dar pe de alta parte, fara Neagu in teren, nu cred ca ajungea vreodata CSM sa conduca sau macar sa se apropie in acest meci. Ca el a ramas cu pasa scapata in out si cu ratarea de la 7 metri (ii mai dau si incercarea de angajare a pivotului din final ratata), denota completa lipsa de pricepere si nepunere in balanta a realizarilor din meci, care comparativ au fost cu mult mai multe si absolut esentiale in economia rezultatului. Apoi, ia sa ii calculeze domnul Pruna si lui Henny Reistad greselile, ratarile si procentajul de reusite, ca nu-i mai iese niciodata ca e cea mai buna din lume. Si ultima chestie pe care i-o recomand: nu mai compara niciodata procentajul de reusita al unui inter cu al unui pivot. Ar fi grav sa fie procentajul interilor peste al pivotilor, care finalizeaza regulat din semicercul de 9 metri din situatie 1 la 1 cu portarul. Se intampla in general doar daca pivotul respectiv a ajuns foarte rar la finalizare si are 1-2 ratari. Altfel, e absolut normal ca pivotii si extremele sa aiba procente mai bune la finalizare decat interii, "e logi
Au sanse mari. Esbjerg e in declin de forma.
Cristina a mers supărată la decernarea premiului pentru că tocmai se certase cu Omoregie. Avea ceva de reproșat. O fi avut dreptate, dar pentru că tot sezonul Betty a dus echipa în spate cred că Cristina ar trebui să fie mai ponderată cu reproșurile, ba din contră. Poate în Danemarca Betty va fi decisivă.
Frustratul domn Pruna, cel care a acuzat-o pe Neagu ca este fitoasa si dificila si nu o place nimeni, ca a indepartat-o pe pe febletea sa Bella, ca a scos pe hol, la nervi, baagajele unei colege de camera, vine acum si brusc, da cu bățul prin gard si vrea sa creeze animozitati intre Pintea si Neagu...Domnul scrib crede că lumea uita cum a murdărit marturiile Crinei anti Tadici si cum a scris josnic despre purtarea aceleiași handbaliste după un meci la Zalău...numindu-i intrările nic8 mai mult nici mai puțin decât criminale si altele ba chiar mai rele...randuri urâte au iesit atunci negru pe alb transformând pe domnul cu nume de fruct in ceea ce este...partea cea mai rea si trecuta a numelui sau
Nu aș vrea să umbresc ieșirea din scena a Cristinei, de ieri mă tot lupt cu mine să tac, dar mă omoară cele 2 mingi pierdute de sărbătorită în ultimele minute. De la în +4 la un +1 chinuit, care nu poate fi uitat decât de o minune în retur, poate chiar de la aceeași. Mor de ciuda că exact în acest meci am revăzut aceeași CN care își pune presiune complet inutil pe misiunea ei, deși nu i-o cere nimeni. Cedează, greșește și face mai mult rău decât dacă ar fi lipsit de tot. Face din nou o sinucigașă eficientă de 43% cu 7 goluri la 16 aruncari. Sigur, ar fi o nedreptate să îi punem în cârcă ratarea calificării în F4, dar cele două mingi pierdute transformate în goluri de daneze, sunt un coșmar. Sigur și pentru Cristina. Păcat. Taman în acest meci și-a găsit și Omoregie să facă de departe cel mai slab meci al sezonului. Poate chiar singurul. Offf. Deși sunt convins că un avantaj de doar un gol produce o mai mare și lucidă motivație decât un avantaj de 4-5 goluri. Metz a pierdut acasă în retur avantajul de +5 din prima manșă cu Ferenczvaros, anul trecut. Așa că, încă se mai poate orice. Meciul care urmează e ieșirea din teren si intrarea în legendă. Nu-l rata, Cristina Neagu.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.