SPORTURI  »  HANDBAL  »  CM HANDBAL FEMININ

Cine transmite la TV România - Germania, meciul din grupa principală la Campionatul Mondial de handbal feminin

Articol de - Publicat joi, 07 decembrie 2023 00:05 / Actualizat joi, 07 decembrie 2023 09:12

România - Germania, programat de la ora 19:00, este primul meci din grupele principale de la Campionatul Mondial de handbal feminin. Echipa antrenată de Florentin Pera are nevoie de victorie pentru a spera la calificarea în sferturile competiției.

• În grupa III principală, România va înfrunta Germania, Japonia și Polonia.
  • Echipele intră în grupa principală cu punctele acumulate până acum în fața celorlalte echipe calificate. În cazul României, vorbim despre două puncte
Realitatea văzută printre lacrimi » Care au fost problemele României în meciul cu Danemarca
CAMPIONATUL MONDIAL

Cine transmite la TV Germania - România, joi, de la 19:00

Partida Germania - România va fi transmisă la TV de Prima Sport 1 și Digisport 1. Ca de obicei, duelul va fi liveTEXT pe GSP.RO.

Calcule pentru calificarea României în „sferturi” la Campionatul Mondial de handbal feminin

• „Tricolorele” au două puncte și vor juca în grupa principală cu Germania, Japonia și Polonia. Cu trei victorii, calificarea în sferturile de finală este asigurată (dacă Danemarca învinge Germania). Niciuna dintre viitoarele adversare nu se apropie de nivelul Danemarcei.
  • Primele două clasate din fiecare grupă avansează în sferturile de finală. Toate partidele naționalei „tricolore” se vor juca în sala din Herning.
  • Pentru a obține biletul pentru Turneul Preolimpic, România trebuie să încheie între primele 7 naționale la Mondial.

• 9 decembrie, ora 16:30 » România - Japonia
  • 11 decembrie, ora 19:00 » Polonia - România.

Danemarca ne-a dat România înapoi! Nu că ne-am fi dorit-o
EDITORIAL
Prima reacție a selecționerului, după Danemarca - România: „Acolo s-a pierdut meciul”