ciuleavvictorms  •  16 Octombrie 2018, 17:54

vladzi  •  16 Octombrie 2018, 16:01

Articol facut in lanul de porumb! In poza sunt fetele de la echipa gazda, si anume Activ Plopeni!

adi_stelistul
adi_stelistul  •  16 Octombrie 2018, 15:29

Exista chiar si un meci oficial de care imi aduc aminte, in optimile Campioantului Mondial din 1999. Romania a invins atunci Olanda, care tocmai batuse in grupe Norvegia, tara gazda, principala favorita si viitoare campioana. Ei bine, invingatoarea Norvegiei a inscris in prima repriza cu Romania un "colosal" numar de 3 goluri. Sigur, nu sunt 2, dar comparand circumstantele (meci in play-off-ul unui turneu suprem respectiv liga secunda in Romania) cred ca olandezele au "reusit" atunci o contraperformanta mai tare. Si imi mai amintesc de un meci de la Moscova 1980 cand baietii au invins URSS cu 22-19 dupa ce erau condusi cu 15-9 la pauza. Ceea ce inseamna ca sovieticii, gazde, campioni en-titre, favoriti principali ai turneului olimpic, au marcat de 4 ori in repriza a doua.

kkkotto07
kkkotto07  •  16 Octombrie 2018, 15:03

Saracu', nu a vazut multe la viata lui! In august 2017, Scm Craiova pierdea la scor amicalul cu Siofok, 15-30, la pauza fiind 2-14! Peste cateva luni a castigat cupa EHF, avand un joc incantator! Oare domnu Ciupitu unde era?