Comentarii (31)
misu50
misu50  •  16 Noiembrie 2022, 12:07

Aseara parca le-am vazut pe gemenele frantuzesti Bonaventura, gemene care "au furat" la multe meciuri si nu numai ale noastre!! Nu stiu de ce, dar cred ca astea din *** nu au arbitrat de capul lor, li s-a impus!

Vladutandrei
Vladutandrei  •  16 Noiembrie 2022, 12:04

Nu inteleg,de ce Cristina face referire, doar la ultimul atac al Muntenegrului,cand pe tot parcursul meciului,arbitrajul a fost clar,in favoarea gazdelor!???Sunt minim 5 situatii in prima repriza,cand s-au luat decizii socante impotriva noastra!!!!A 2 a repriza,nu mai stiu,pt ca am fost un car de nervi ,pentru a mai fi in stare sa privesc...Am urmarit doar rezultatul,online si atat!!Asa ceva nu am mai vazut la acest nivel!

sportix
sportix  •  16 Noiembrie 2022, 11:59
Postat de Adfsfd pe 16 Noiembrie 2022, 11:55

Sincer,cui îi pasă de handbal? Singurul sport care contează aici și pretutindeni e FOTBALUL! Prefer un meci de fotbal din liga a 3 -a decât să mă uit la handbal sau la orice alt sport.

Bravo, asta este nivelul tau!!

sportix
sportix  •  16 Noiembrie 2022, 11:58

Arbitraj de toata jena. Romania a jucat foarte bine, mai bine ca Muntenegru si merita sa castige. *** alea doua de arbitre au furat exact cand si cat a trebuit, ne-au ciupit vreo 4-5 mingi in prima repriza si vreo 3-4 in repriza a doua...

Postat de gazistu pe 16 Noiembrie 2022, 11:07

nu este adevarat! Arbitrajul cum a fost el, a fost corect ... daca erati bune le bateati la 5-6 goluri diferenta, si nu mai ziceai nimic de arbitraj!!! Cine marcheaza mai multe goluri, este MAI BUNA: MUNTENEGRU a marcat 35 goluri, rOMANIA 34 ... restul sunt scuze!

Banuiesc ca nu ai jucat un sport de echipa ...la modul organizat ! Cand diferenta de valoare nu este foarte mare ...arbitrajul poate influenta decisiv rezultatul final ! Iar cele 2 arbitre au fost jenante aseara ...nu vorbesc de faza aia din final unde a fost dublu dribling vizibil din avion ( ca arbitru nu ai cum sa "nu vezi" asa ceva si nici nu poate fi vorba de "interpretarea fazei" asa cum este , de exemplu, in situatiile in care limita dintre "fortare in atac" si fault este foarte mica) ! Aseara au fost decizii gresite si interpretari aiurea si marea majoritate au fost indreptate impotriva noastra!

Sofa_King
Sofa_King  •  16 Noiembrie 2022, 11:37

Ca sa ne respecte altii trebuie sa ne respectam noi insine mai intai.

ovidiusb
ovidiusb  •  16 Noiembrie 2022, 11:34

Natioanala Romaniei de handbal arata ca un ferrari, adica greu de controlat, dar daca reusesti sa o strunesti poti atinge 300 km/h. Cu jucatoare ca Neagu, Pintea, Bazaliu, Bucevschi, Grozav trebuie sa te bati la medalii cu Franta si Norvegia. Nu ai boie sa ai emotii cu spania, muntenegru sau olanda. Exclus! Trebuie un carmaci bun. Materialul e f.bun.