Vladutandrei  •  20 Noiembrie 2022, 00:56
Postat de alenb pe 16 Noiembrie 2022, 13:36

Gazdele erau Macedonia, noi am jucat cu Montenegru.

Postat de sportix pe 16 Noiembrie 2022, 13:28

mare, mare, dar te-ai descurcat hulpavule :D

piramidon
piramidon  •  16 Noiembrie 2022, 15:20
Postat de oncica07 pe 16 Noiembrie 2022, 12:08

Daca jucau cu norvegiencele sau cu danezele,nu cu noi, n aveau nicio sansa,tot cu 10 arbitre...inseamna ca au fost mai bune..daca norvegia ar fi primit 50 de eliminAri de 2 min ,tot le ar fi batut cu 15 goluri..noi tot ne agatam de arbitraje,de tendentiozitate,de insinuari..o echipa puternica bate.punct,cu arbitraj potrivnic,oricum.mai ales la handbal,unde poti marca la fiecare minut.la.fotbal un rosu,un penalty conteaza..la handbal plus-minus 2 eliminari si un dublu-dribling e vax..dar ar trebui sa fii fair-play, sa ai capacitatea sa recunosti ca alea au fost mai bune si sa nu te comporti ca un copil complexat de gradinita..

Nu sunt de acord cu tine si am sa-ti spun si de ce ! Este adevarat ca e diferenta mare de valoare intre Norvegia, Danemarca si Franta si restul echipelor ! Dar , in meciul de aseara , echipa Romaniei putea sa castige daca era un arbitraj normal ; este cum spui tu...in handbal , o faza nu poate schimba prea mult situatia ( spre deosebire de fotbal) ... si de aia eu am scris ca nu ma leg de acel dublu-dribling nesanctionat! Problema noastra a fost ca intreaga maniera de arbitraj a fost aiurea ...si indreptata impotriva noastra ...si cand se aduna 6-7 decizii impotriva ta e foarte foarte greu sa castigi ...mai ales ca , nu trebuie sa uitam , cu toate deciziile alea impotriva ...am pierdut la un singur gol diferenta !

Cormiz
Cormiz  •  16 Noiembrie 2022, 14:56

Cu un arbitraj cât de cât corect trebuia sa astigam la 3-4goluri diferența. Acum este obligatoriu sa câștigăm cu Germania, și apoi putem sa ne mai lamentam. Dacă nu, Nu.

zica
zica  •  16 Noiembrie 2022, 14:30

Ce va mai place sa blamați echipa României ce au făcut marile arbitre se numește furt calificat cu consecințe grave,dacă furau Norvegia erau la ora asta acasă, ne fura pe fata și marii romani criticam fetele ,asta e romanul ,felicitări, smecherul de la conducerea Federației trebuia imediat sa facă plângere chiar dacă nu ne dădeau dreptate ,dar *** de roman nu e mai bine sa tacă, avem o rușine de conducere la Federație, acum după război degeaba plânge pe la ușile hoților de la FIH.

lapusneanul
lapusneanul  •  16 Noiembrie 2022, 14:24
Postat de arnautull pe 16 Noiembrie 2022, 12:27

este ca ai strigat hent cad ai vazut ca a degajat portarita si aia a prins mingea tot in mana?

eu am strigat..ce mare prost e arnautul..

gyglyo2005
gyglyo2005  •  16 Noiembrie 2022, 13:42

Si danezii zic ca a fost dubludribling si arbitraj tendentios. ***

alenb
alenb  •  16 Noiembrie 2022, 13:36
Postat de Vladutandrei pe 16 Noiembrie 2022, 12:04

Nu inteleg,de ce Cristina face referire, doar la ultimul atac al Muntenegrului,cand pe tot parcursul meciului,arbitrajul a fost clar,in favoarea gazdelor!???Sunt minim 5 situatii in prima repriza,cand s-au luat decizii socante impotriva noastra!!!!A 2 a repriza,nu mai stiu,pt ca am fost un car de nervi ,pentru a mai fi in stare sa privesc...Am urmarit doar rezultatul,online si atat!!Asa ceva nu am mai vazut la acest nivel!

sportix
sportix  •  16 Noiembrie 2022, 13:28

schalker
schalker  •  16 Noiembrie 2022, 13:19
Postat de Adfsfd pe 16 Noiembrie 2022, 11:55

Sincer,cui îi pasă de handbal? Singurul sport care contează aici și pretutindeni e FOTBALUL! Prefer un meci de fotbal din liga a 3 -a decât să mă uit la handbal sau la orice alt sport.