Alte știri din fotbal
Steaua a dat răspunsul: ce se întâmplă cu Florin Talpan » „În urmă cu aproape două săptămâni...”
0
E gata! Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după despărțirea de Dinamo
0
Detaliul din lotul lui Dinamo: ce se întâmpla când s-a câștigat ultimul titlu + Puștiul de la FCSB care a bătut recordul
0
17 milioane de euro la Dinamo » Anunțul făcut de oficialul clubului
4
Știri din fotbal internațional
FIFA a anunțat artiștii care vor cânta la ceremonia de închidere a Cupei Mondiale! Show uriaș înaintea finalei
0
„Central” controversat la Anglia - Argentina » „Arbitrul preferat al lui Leo Messi” are o statistică de speriat!
0
Fost câștigător al Ligii Campionilor, arestat! A fost încătușat într-un scandal de corupție
0
Delegarea „arbitrului preferat al lui Messi” pentru semifinala Argentina - Anglia i-a indignat pe britanici: „În ciuda teoriilor conspirației”
0
Lifestyle
Apariția din loja Simonei Halep care i-a frapat pe englezi: „Și-a lăsat mască fanii”
5
Ce mănâncă Shakira la 49 de ani » Antrenoarea ei de fitness i-a dezvăluit secretele
0
Abia s-a despărțit de iubita influencer și Barcelona vrea să-l vândă acum dintr-un motiv stânjenitor
1
Internaționalul şi-a oficializat relaţia cu Zoe! Escapadă în Turcia
1
Nicușor Dan, noi detalii despre negocierile cu partidele pentru a trece de ...
Libertatea
Motivul pentru care Marian Ceaușescu l-a urmărit pe Ilie Bolojan cu o cușcă ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
LIVE TEXT | Franța – Spania, semifinale Cupa Mondială 2026, de la ora ...
Libertatea
Doar comentariile despre salariu au stresat-o pe Neagu??? Lipsa rezultatelor internationale nu i-au provocat nicio suparare, nicio ingrijorare?!? Cred, insa, ca greutatea statului de plata a mai calmat-o si i-a diminuat supararea pentru nonperfoamnta echipei!!!
Dragul meu. Cristina a semnat cu un club . Faptul ca toti banii sau o mare parte din bani, sunt bani publici nu e problema ei. Daca ai ceva de spus in privinta banilor publici adreseaza-te echipei CSM, adreseaza-te primariei, in niciun caz jucatoarei. Ma astept sa fi la fel de vocal cu echipa de fotbal CSA steaua
Sigur, foarte tare in Ungaria, atata tot ca un club are ca sponsor Audi, e o exceptie si acolo. Apropo, acel club provine dintr-un oras relativ mic, pe langa banii sponsorului Audi, ei investesc procentual mai mult din bani publici decat o face CSM, provenind din capitala. Mai exact bat si ei spre jumatate din bugetul CSM-ului tot din bani publici, sunt ferm convins ca bugetul local de acolo e sub jumatate din cel al Bucurestiului. Astfel de exceptii exista si la noi, de pilda Banca Transilvania care sponsorizeaza Clujul la baschet, ca despre acel exemplu nu vorbeste nimeni. In rest, daca tot aduci fix Ungaria in discutie, hai sa comparam cat a investit Ungaria in sport fata de Romania, crede-ma, din bani publici. Si da, au si ei campionate in care activeaza jucatori straini. Adevarat, s-au preocupat mult mai mult si de partea jucatorilor autohtoni cam in toate sporturile. Ei sunt destul de exemplari pe parte de investitii sportive, insa tot din bani publici au facut tot ce au facut.
In Romania e o obsesie pe banii publici. Din pacate niciun asistat social sau cu pensie de handicap nu va vorbi de partea lui, asa cum niciun privat nu va vorbi despre cum fenteaza taxele la stat. Toata problema tarii sta in cluburile sportive (care nu fac nimic deosebit fata de tarile cu nivel de trai bun) si pensiile speciala (care nu sunt foarte multe), grosul care se pierde pe nimic e complet ignorat. Bineinteles ca nici presa nu pune problema, mai ales in campanie electorala, ca pierzi tu voturile a 3000 de pensionati pe pensii speciale e nimic, dar sa pierzi milionul asistatilor sociali, influenteaza.
Noi nu avem Audi în România, la ei e chiar în Gyor, echipa e susținută total de nemți. Cred că CSM nu a știut să investească în jucătoare de echipă. Degeaba ai multe individualități valoroase dacă nu luptă ca o echipă. Neagu a ajuns foarte sus, dar după accidentări nu a mai dat randament. Nu poți face e echipă câștigătoare doar cu ea. Pintea are un fizic deosebit, dar nu prea are simțul porții, nu degeaba a stat doar 6 luni la Gyor. A mâncat o grămadă de meciuri naționalei și CSM-ului. Banii publici sunt ai tuturor și, când nu ai performanțe, doar încasezi, lumea se revoltă, oricum te-ar chema. Nu cred că jucatoarele ce vin în România o fac pentru amorul sportului, doar pentru bani.
Vai, de 8 ani e stresata cu câte 250.000 de euro pe an din banii oamenilor muncii! Nici nu știm cum de a rezistat atâta si n-a cedat psihic!
Banii publici... Ce usor vorbeste despre banii publici. Nu intelege ca e vorba de banii contribuabilului care este in permanenta presat si jecmanit cu taxe si impozite. Parca ar creste in copaci si ea ar avea dreptula sa se infrupte din ei cand vrea si cat vrea. Nici nu zic mai multe pentru ca prin ce a spus si-a aratat nivelul!!!
Iar Cristina Neagu? Ce de stress pe ea! Cum sa iei 250.000 euro pe an si sa nu castigi decat liga florilor? Atat de buna a fost csm incat niciun sponsor de vaza nu a venit la ei. Ma uitam la echipele din Ungaria; printre sponsori, Audi. LA noi n-ai sa Auzi asa ceva! Recunostinta, covorul rosu, banii se iau contra performanta. La noi performanta, canci! Asa ca, de unde stress-ul?
21000 Euro/month este foarte mult, e greu sa iei bani astia in Franta sau Germania. Normal ca nu o interesa de unde vin bani, dar nu ar mai fi venit s-ar fi interesat.
Notați si șapte titluri de campioană a României divele mai multe goluri la campionatele europene, feminin șiasculin. ( 250).
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.