HANDBAL    •   CUPA EHF / ESBJERG-MĂGURA CISNĂDIE 41-18

CUPA EHF // În genunchi » Măgura Cisnădie a pierdut la un scor NEVEROSIMIL în Danemarca

Articol de — Duminica, 06 Ianuarie

În primul meci al Cupei EHF la handbal feminin, Măgura Cisnădie a fost învinsă categoric de echipa daneză Team Esbjerg, 41-18.

Pentru sibience a fost o zi groaznică, nordicele fiind una dintre favoritele la câştigarera trofeului. Toate jucătoarele daneze, mai puţin portarii, au înscris în poarta formaţiei din Cisnădie, care a fost depăşită net.

Ada Moldovan 7 goluri, Cynthia Tomescu 4, Larisa Arraujo 3, Larissa Da Silva 2, Paula Chirilă 1 şi Paula Hoha 1 au marcat pentru Măgura, de la gazde ieşind în evidenţă Liscevici şi Nilesen cu câte 6 goluri, Estavana Polman şi Halicevici cu câte 5, dar şi portarul Sandra Toft, care a fost omul meciului.

În etapa a doua, Măgura va întâlni pe teren propriu pe Bietigheim, pe 13 ianuarie. Nemţoaicele au câştigat în prima etapă, 28-25 cu norvegiencele de la Storhamar.

Vezi și: 

FOTO SCM Craiova, victorie FANTASTICĂ în grupele Cupei EHF » Continuă drumul spre apărarea trofeului

Comentarii (3)

magura  •  07 Ianuarie 2019, 10:52
Postat de Mihai Grandori pe 06 Ianuarie 2019, 22:50

FRH ar trebui sa le penalizeze intr-un fel sau altul ptr reprezentare mizerabila in cupele europene !!! Daca stateau acasa pierdeau la 10 goluri diferenta nu la 28 !!!

Bine ca ne dam cu parerea. Matematica... mai slabut inspre deloc... 41-18=23, nu 28!!! Asa este sau, e gresita matematica mea? :)))))))))))))

Mihai Grandori  •  06 Ianuarie 2019, 22:50

FRH ar trebui sa le penalizeze intr-un fel sau altul ptr reprezentare mizerabila in cupele europene !!! Daca stateau acasa pierdeau la 10 goluri diferenta nu la 28 !!!

Cosmin-Ionut Papa  •  06 Ianuarie 2019, 19:28

daca a ajuns si Magura Cisnadie sa joace in cupele europene, e clar...

Vezi toate comentariile (3)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-