fibra  •  12 Decembrie 2017, 15:35

Daca e sinonimul pr@stiei.

digei
digei  •  12 Decembrie 2017, 13:10

Asta ne este locul,fara suparare.In afara de Neagu nu avem nimic.Daca echipa campioana e formata doar din mercenare platite imparateste DIN BANII SARANTOCILOR inseamna ca noi,oamenii de rand le platim si le mentinem in forma vedetele cu care sa ne bata la astfel de competitii. N-au mai ajuns acolo,ne-au eliminat niste fete muncitoare si serioase,nu niste vedete de prim rang,macar sa zicem ca nu aveam nici o sansa.Cand era OLTCHIM-ul parca atmosfera era mai frumoasa si altul era spiriitul la lot.Cand ai ajuns sa joci doar pt. foarte multi bani si sa faci imagine publica unor politruce asta te asteapta.Esti eliminat cand nu te astepti,ce mai conteaza ca era ultima secunda.

ray51
ray51  •  12 Decembrie 2017, 12:26

Oare 'materia prima' din care suntem facuti noi romanii este de proasta calitate?

mioriticul
mioriticul  •  12 Decembrie 2017, 21:59

Citat: „Au urmat 7 minute fără gol și egalarea Cehiei în minutul 54. Mecanismul se dăduse peste cap. Nimic nu a mai putut opri declinul. Polonia s-a impus cu 31-29 și a trimis România acasă.“ As avea si eu doua intrebari? Polonia si Cehia sunt tot uns? Si: oare ce ar avea de spus handbalistele, daca ar avea de comentat prestatia gazetarilor crescuti de Tov. 0.I.? Deci hai sa mai impachetam un peste ...

itrobert
itrobert  •  12 Decembrie 2017, 17:40

Stilul asta de a face gazetarie ma scoate din sarite... Cand o echipa sau un jucator romaneasca/roman castiga ceva cat de neinsemnat sau careva din lumea larga cu un bunic plecat din tara pe cand avea doi ani, face o isprava, ajunge in articolul de capatai, cand insa pierde, trebuie sa scrolezi pana la fundul ziarului ca sa afli ce s-a intamplat, aia/ala/aia nu mai exista si nu mai reprezinta nici un interes... Ce e asa greu, oameni buni sa scrieti mare acolo: Romania a pierdut meciul X sau Y??? In sport, daca nu stii sa pierzi elegant, mai bine te lasi...

roadghost
roadghost  •  12 Decembrie 2017, 17:26

Daca nu exista gravitatia, cainele meu ar levita cu os cu tot...daca am evita aceste scenarii utopice cu "daca", poate am fi mai des invingatori la sfarsitul timpului regulamentar de joc

1714123108648801
Marius Orban  •  12 Decembrie 2017, 16:08

Nu vreau sa comentez decat ultimele 10 secunde. Antrenorul trebuia sa le spuna doar atat: fault, fault si iar fault pana trece timpul. Asa ar fi jucat si echipa bebeluselor de la polul nord. Meciul a fost greu, echipa a luptat chiar daca nu a prins o seara magica dar sa nu ai o strategie exersata pentru asemenea momente este inacceptabil la acest nivel este inacceptabil. In concluzie meciul a fost pierdut in mod *** si nu pe superioritatea adversarelor. Poate e dur dar asta e adevarul!

whiteredarad
whiteredarad  •  12 Decembrie 2017, 16:10

Degeaba plangem. 1. O vina are antrenorul, care a evitat sa aduca in lot o jucatoare ca si Curea, dar si lipsa , de ne-explical a Paulei si a Oanei. 2. O a doua vina , clara, o au arbitrii, care ne-au cam martelat. Am vazut o faza : atac ceh, sut de extrema, ratare, apoi , absolut degeaba, eliminare Udristoiu. Apoi eliminarea ultima, a lui Elisei, si inca citeva decizii ,eliminari, dubioase, care au tinut aproape Cehia. 3. Au fost 4 (patru) faze clare in care Pintea, in repriza a doua,, singura la 6 m a aruncat ...aiurea). Atacul a stat (doar )in Neagu si ..totusi Pintea, obosita pe parcurs. Practic am jucat doar cu Neagu, Pintea, Bucerschi, prea putin cu Elisei, fara extrema dreapta ( ? ), chiar fara...si pe stanga ,si mai ales...fara portari de minima valoare. Au aparat cind conduceam, au luat-ambele- goluri de portar,..prea multe. Am avut sansa in meciurile precedente, acum, cu arbitri germani,... dusmani...ne-am ras. Nu trebuie sa se stearga cu buretele totul, insa nici spaniolul Martin nu trebuie lasat da capul lui. De exemplu, pentru aparare rezerva Gaby Szucs era ultra preferabila, unei....Berbece (...mare greseala), apoi lipsesc unele , cu experienta, pentru altele...ca experiment. Asta a fost,...pacat de public, ca parca am fi jucat in Romania. Ambros martin poate rata totul, el nu sta in romania , nu vede fetele, ajutoarele.."nu se baga", Dedu...."doarme", ...si asa am mai ratat odata. Daca era Tadici antrenor....era dat afara....!

razvyyc
razvyyc  •  12 Decembrie 2017, 14:55
Postat de Florea Virgil pe 12 Decembrie 2017, 14:48

Dacă de acum am juca 10 meciuri cu Cehia sigur le-am bate de 11 ori. Cred totuși că cea mai mare eroare a făcut-o antrenorul când și-a eouizat time-out cu mult înainte de final. Atunci când mai erau doar 5 secunde sau chiar șase era necesar. Dar, e istorie. Oricum fetele au jucat la superlativ toate meciurile inclusiv cel cu Cehia. Diferența s-a făcut și cu ajutorul arbitrilor care au „tras” de românce și le-au eliminat imediat ce se atingeau de cehoaice. E greu să joci aproape o repriză suplinind mereu o jucătoare lipsă. Arbitrii au dus lejer Cehia mai departe. E drept că nici alor noastre concentrarea nu a fost la cote precum în celelalte meciuri. Dar fizic e greu să joci mereu în cinci contra a șase sau chiar șapte. NU e vorba de psihic neapărat cât e cădere fizică promoivată de cei care au condus meciul.

Ce timp de odihna sa ceara Virgile, mingea era la cehoaice, nu poti cere T.O. decat daca ai mingea in posesie. Iar Hrbkova a marcat in 59:59.

spinoza
spinoza  •  12 Decembrie 2017, 14:51

Pentru voi sa faca meciuri de 35 de minute...poate cine stie o sa tratati toate meciurile cu seriozitate si o sa jucati si pentru Romania, nu numai PENTRU VOOOOI!