Alte știri din fotbal
Flavius Stoican, după „dezastrul” de la malul Mării Negre: „Nu vreau să ne credem zmei fără să fim”
0
Jucătorul a bătut palma cu FCSB: „A semnat pe un an!”
0
După înfrângerea cu Metaloglobus, ultrașii lui Farul Constanța au luat foc: „Jucători de Serie B, vă rupem picioarele!”
0
Florin Bratu, mesaj după victoria care a trimis Farul la baraj: „Nu cred că meritau situația asta”
0
Știri din fotbal internațional
„Tunarii”, aproape de istorie: Arsenal câștigă la limită cu Burnley și poate fi campioană mâine!
0
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
2
Transferă Cristi Chivu un alt fost jucător al său de la Parma? » Scouterul lui Inter l-a urmărit și în weekend!
0
Procuratura a deschis anchetă după sărbătoarea lui Inter » Gestul care îl poate costa pe Marcus Thuram!
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Danaïde, sculptura fabuloasă a lui Constantin Brâncuși, s-a vândut azi ...
Libertatea
Orașul numit cândva „rușinea Italiei” a devenit una dintre cele mai ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
INTERVIU Sorin Pîslaru, cardiologul român care lucrează la Clinica Mayo, ...
Libertatea
HAI OLTCHIMUUUUUUUUUUUUUU HAI OLTCHIMUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU VAFANCULO GYOR-DIHOR!!!
deci tre a castigam ce satisfactie sa vad ungurii ca iau bataie mai mare bucurie nici ca se poate.trazneasca-le istenu de gyoroice.hai oltchimuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!
Ce tie si cu militieni astia ,de aceea nu joaca ei nimic in europa .pt ei meciul e dinainte pierdut :LA NAIBA PE EI PE MAMA LOR :i batem la fotbal si dupa la handbal .hai ROMANIA
gyor a fost pana acum o masina de handbal... 12 meciuri-12 victorii. noi am avut fluctuatii mari de joc. totusi daca analizam cu atentie loturile celor doua echipe se observa clar un avantaj pt noi in ceea ce priveste banca de rezerve. gyor are un prim 7 stelar dar rezervele nu se ridica la acelasi nivel. oltchim are jucatoare de exceptie chiar si pe banca. asta e un lucru care poate sa faca diferenta. in plus, daca o vor putea anihila pe gorbicz (si sunt sigur ca jakob are deja planul facut) jocul gyorului se resimte considerabil. cred ca sansele sunt perfect egale. nu inteleg pesimismul asta exagerat. faptul ca gyor a castigat tot pana acum nu inseamna nimic. FORZA OLTCHIM !!!!
De asta vin la voi 300 de spectatori la un meci, pentru ca voi toti "cainii" aveti atitudinea asta fata de tot ce inseamna echipe romanesti de club sau nationale. "Aaaa, au valoare mai buna decat noi, au bani mai multi decat noi, au antrenor mai bun decat noi, sigur ne bat". Voi nu intelegeti ca indiferent daca pierde sau castiga, o echipa are nevoie inainte de toate de suporteri. Suporterii pot face diferenta acolo unde banii si valoarea nu sunt la fel. Sportul nu ar exista daca nu ar fi suporteri. Dar nu-i problema, ne descurcam si fara voi, ca oricum aportul vostru de spectatori e neglijabil.
iar dupa parerea mea antrenorul iberic Martin Ambros este pe locul 2 cel mai bun antrenor din lume, pe primul loc este actualul selectioner al Frantei Olivier Krumbhlonz
ne bat sigur Unguroaicele, uitati-va ce lot au ele, ele au cele mai bune jucatoare din lume din sezonul asta, noi avem de acum 2 ani :))))))))))
Din punctul meu de vedere Anita Gorbicz e cea mai buna jucatoare din lume. Asta ar fi fost motivul pentru ca Gyor-ul sa fie evitat. Oltchim nu are o astfel de jucatoare, Neagu ar fi fost in genul ei.
Decat sa ne 'scoatem ochii de ciuda' ca n-am evitat pe Gyor (vezi doamne,... un tur), nu mai bine scriam un articol despre slabiciunile acestei echipe si punctele vulnerabile pe care le putem exploata ... faptul ca desi s-au calificat din grupe mereu in ultimii 13 ani, nu au castigat niciodfata trofeul si au ajuns in finala de 2 sau 3 ori, DOAR, ca Gyoirul se epuizeaza fizic si mental in grupe de fiecare, si cade in eliminatorii, ca le putem surprinde de data asta si cu o lineie de 9m foarte buna, dar si pe extreme ... pai la ce extreme are Oltchim: Managarova, Curea, Farcau, Nechita, cred ca sunt 3 cele mai bune din lume, la ora asta?
'Demne de luat in seama' sunt cam toate echipele care se califica in grupele principale din EHCL, si nu vad ce am face altceva decat sa le luam in seama. Sa aduci un asemnea argument la de ce ar fi trebuit sa evitam Gyor, asta pp ca Larvik nu ar fi spre exemplu o echipa de luat in seama, desi are paradoxal in lot 8 campioane olimpice, cat de aberat e asta? ...:)) Si da sa jucam al 2-lea meci la Gyor este un argument, dar acu 2 sezoane ne-am calificat la ele (de fapt la Vesprem) si nu am avut o echipa la fel de valoroasa ca astazi ...:))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.