Alte știri din fotbal
Ionel Gane îi ține locul lui Mircea Lucescu și a vorbit înaintea meciului din Slovacia: „M-a sunat de la spital. I-am spus că...”
0
Daniel Bîrligea, incert pentru amicalul cu Slovacia: „Are o problemă musculară”
0
Nicolae Stanciu, înainte de Slovacia - România: „A fost un șoc ce s-a întâmplat ieri” » Anunț important: „A fost ultima șansă pentru mine”
0
Ioan Andone: „ Am vorbit cu Mircea Lucescu astăzi. Trebuia să stea acasă”
0
Știri din fotbal internațional
Selecționerul adversarei din Liga Națiunilor amenință: „Fără experimente! Parcăm autocarul și ne calificăm”
0
Ofertă disperată făcută noului manager al lui Drăgușin » 70 de milioane de euro pentru a evita retrogradarea!
0
Biletele pentru Euro 2028, mai ieftine decât un loc de parcare la Cupa Mondială 2026
0
VAR în Premier League? 8.000 de fani englezi s-au pronunțat
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
2
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Semnul care poate avertiza asupra riscului de infarct: a fost observat și ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
Bravo feteleeeee! Victoria cu Rusia ne da satisfactie mai mare decat daca bateati Norvegia! :) Pe Norvegia o sa le bateti in finala!!!
Sincer, nu ma asteptam nici la scorul asta, dar nici la evolutia minunata a Denisei. Intradevar, la inceputul reprizei secunde, cand nici apararea n-a functionat prea bine, s-au incasat multe goluri, dar, de la 17-17, nu s-a mai primit niciunul, ceea ce inseamna ca rusoaicele au picat psihic. De altfel, cand il vedeam pe Trefilov care era extrem de calm, mi-am dat seama ca meciu-i gata! Trefilov calm... e un nonsens cand il vezi cu urla, tipa, zbiara (puneti orice cuvant) ti se face parul maciuca si mila de rusoaice :)) Dar aseara, de prin minutul 55 era foarte calm! Deci impacat cu soarta. Pe langa Denisa trebuie sa mentionam si apararea care a facut un meci bun, totusi rusoaicele au tras doar de 39 de ori la poarta (sau pe poarta, ca nu-mi este clar) si de foarte putine ori singure la 6m. Bravo fetelor! Bravo Martin! Bravo Costica (nu-i dau numele de familie sa nu se-nteleaga c-o laud doar pe Eliza :)) )!
Bravo Denisa,bravo Romania!!!
Bravo Denisa multa siguranta ai dat echipei.
Un pic ilogica observatia ta...Tocmai ca ce spui tu nu diminueaza ci sporeste meritele Denisei
E adevarat ca nu conteaza locul de pe care ne calificam, dar conteaza foarte mult punctele cu care mergem... Deci, cele 2 puncte cu Rusia sunt aur curat...nu vad care din celelalte or sa mai poata scoate alte 2 puncte de la Rusia, sau/si de la Norvegia.
E un joc f. bun si urmeaza greul pt. ca va fi greu sa mentinem acelasi nivel pe durata CE. E bine ca Melinda si extremele au intrat in joc si o mai elibereaza pe Neagu de adversare , mai ales ca Neagu joaca si in aparare fata de Nora Mork ce joaca jumatate de meci numai pe atac si normal ar fi fost sa aiba mai multa vitalitate ( in repriza a doua nu a mai aratat mare lucru.Revenind la meciul cu Rusia am aratat valoare si ambitie si nu cred ca mai conteaza de pe ce loc intram in optimi pt. ca valorile echipelor s-au nivelat si va conta dozajul efortului si valoarea lotului . Cred ca Zamfirescu si Zamfir ar trebui sa-si dea drumul la joc , ca nu au ce pierde. Bravo fetelor si tintiti cat mai sus .
Vom juca intr-o grupa cu Danemarca,Cehia,Muntenegru,Norvegia si Rusia.Avem sanse mari pentru primele 2 locuri.HAI ROMANIA.
Bv fetele ! Sa trecem de grupe ar fi miniunat !
Fara a diminua meritele Denisei,trebuie vazut ce a facut apararea,totusi 39 de suturi spre poarta noastra sunt f. multe!!!!!!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.