Alte știri din fotbal
Csikszereda a pierdut amicalul în fața nou-promovatei din Cehia
0
Ricardo Sousa s-a decis » Ultimele detalii după cantonamentul din Polonia al celor de la Petrolul
0
Mihai Stoica susține că luni va avea loc prezentarea celor doi fotbaliști la FCSB
3
Rezultatul obținut de CFR Cluj în cel de-al doilea amical al verii
0
Știri din fotbal internațional
Deschamps s-a temut pentru Mbappe: „Aveau de gând să-l facă bucăți!”
0
Tăvălit tot meciul, Mbappe n-a mai rezistat la interviuri: „Știm și noi! Duceți-vă dracului!”
0
Imaginile care l-au transformat pe Mbappe în „inamicul numărul 1” în Paraguay! Ce s-a întâmplat după fluierul final
0
Marea favorită Franța s-a chinuit teribil cu Paraguay: un penalty a făcut diferența! Cine îl așteaptă pe Mbappe în sferturile de finală
2
Lifestyle
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Interzis minorilor! Dua Lipa a îmbrăcat tricoul lui Napoli, apoi s-a fotografiat complet goală în cadă: „Raiul pe Pământ”
6
Argentinianul Juan Bauza s-a însurat cu Francesca la Craiova » A avut nevoie de traducere ca să înțeleagă jurământul
1
Donald Trump, „șocat” de faptul că zeci de milioane de iranieni îl plâng pe ...
Libertatea
Vacanță ieftină în Europa, la Mediterana. Bere mai ieftină ca în Mamaia și ...
Adevărul
Ce se întâmplă cu stadionul pe care Hagi a jucat ultimul meci la Steaua ...
GSP SPECIAL
Chris Caffery, chitaristul trupei americane Savatage: „Sunt foarte puține ...
Libertatea
Se poate combina, ca si in alte tari, investiile de la bugetul local cu investitii private. Pentru asta ai nevoie de 2 elemente importante: neamestecul politicului in sport si o lege a sponsorizarii benefica mediului privat.
La volei feminin nu se investeste degeaba, tin sa te contrazic.
Ai pus punctul pe i! Dupa ce ca nimic din acest CSM nu este destiant omului de rand, aceste echipe fantoma sunt doar niste paravane pentru ca niste smecherasi din cadrul Primariei sa-si poata imparti niste mii si milioane de euro din banii contribuabililor!
corect - plus ca nu ajungeau banii la sportivi; ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Doamne ce gigist e asta!
Eu,ca om nascut si crescut in Bucuresti nu ma simt reprezentat de CSM si vad clubul asta mai mult ca un club pt sportul amator,sportul de masa,acolo unde bucurestenii sa-si duca copii sau ei insisi sa participe la diverse activitati sportive organizate de CSM(crosuri,curse de biciclete,etc). Adica sa faca sport doar pt sanatatea bucurestenilor nu pt performanta. Vrei performanta? Ai Dinamo,Steaua,Rapid...Si mai e' un aspect,e' aiurea ca din banii mei de dinamovist(sau altii stelisti,rapidisti) care traiesc si platesc taxe in orasul asta,sa fie platiti baietii de la CSM handbal sa-i bata pe cei de la Dinamo :))
Poate acum, in sfarsit, se vor gasi *** precum Filotti ca sa inteleaga ce inseamna un om ca Becali in sport. Dar pentru asta ar trebui mai intai sa-si scoata de pe ochi ochelarii de cal visinii...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
poate ne spune Dna. mare manager Firea cum de a ramas primaria fara bani si de ce alti primari au reusit sa tina sportul in viata si ea nu poate. Punctual, desfintezi echipa de rugby ? care este in top, asa cum este el rugbyul romanesc in acest moment, in loc sa incercam sa-l redresam sa-l sustinem il terminam definitv ? Asta vrem o natiune care merge mai mult la catedrala neamului decat la terenul de sport si cu educatia la pamant, ca daca am vazut bine, rectificarea bugetara s-a facut taindu-se bani de la educatie ? Iohanis a si aprobat-o ? parca avea un proiect Romania educata sau ceva ? O fi bine ???? Va bateti joc de poporul asta si in loc sa-i dezvoltati calitatile si sa-l lasati sa se ridice il tineti inlantuit in ordonante de urgenta si tot felul de hatisuri politice, partide aliante.....bla bla bla Vin alegerile oare mai exista o sansa in ceasul al 12-lea ? sau ne afundam definitiv ?
Dezastru la gsp.ro cu scribi care se cred jurnalisti! Handbalul nu este sport de echipa? Se desfiinteaza?
Asta inseamna amestecul statului/politicului in sport. Faliment. De aceea o echipa de orice sport ar fi el, are nevoie de bani privati si va face performanta exact de banii de care dispune. Se va desfiinta si echipa feminina. Este inevitabil. Plus CSA care daca nu trece la privat se desfiinteaza si ea sau se mentine in mediocritate. Sa lasam timpurile vechi sa dispara. Nu avem bani de handbal? Nu facem. Nu avem bani de fotbal? Nu dam. Primariile si politicul in general pot face investitii in stadioane, sali de sport, parcuri, piste de atletism sau patinoare. Orice tine de infrastructura. In rest...privat! Tot. Nu exista alternativa decat in estul salbatic sau in trecut.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.