SPORTURI  »  HANDBAL  »  OLTCHIM - GYOR 35-31

Fetele explică succesul cu Gyor: "Am lăsat emoţiile la pauză şi am luat-o de la 0"

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 aprilie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 01 aprilie 2012 19:47

Valentina Elisei a vorbit despre victoria Oltchimului cu Gyor, 35-31, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor.

"Ne bucurăm că am făcut un meci bun şi sperăm să reuşim unul la fel de bun şi în retur. Va fi greu în Ungaria, dar dacă ne vom apăra ca astăzi se poate.

Va trebui să muncim mult în această săptămînă. Am avut emoţii la început şi s-a văzut, dar în a doua repriză le-am lăsat în vestiar şi am luat-o de la zero", a spus Valentina Elisei la DigiSport 1.

"Nu ne-a demoralizat ultimul gol primit"
Fetele lui Radu Voina au revenit în repriza secundă după ce la pauză erau conduse cu 16-13. Mica Brădeanu a vorbit şi ea despre revenirea Oltchimului.

"Am avut un început bun, dar apoi am făcut multe greşeli. Ne-am revenit după pauză şi am reuşit să cîştigăm. N-a fost o ambiţie personală, dar mi-am dorit foarte mult să cîştigăm.

Nu ne bucurăm deocamdată, aşteptăm returul. Nu ne-a demoralizat ultimul gol marcat de gol, dar nici nu ne-a picat bine", a spus Mica Brădeanu la DigiSport 1.

Returul semifinalei Ligii Campionilor va avea loc sîmbata viitoare. În cealaltă semifinală, Larvik a pierdut pe teren propriu cu Buducnost, scor 20-22.