SPORTURI  »  HANDBAL  »  SEMIFINALE CUPA CUPELOR

FINAL / Akaba Bera Bera - Rulmentul Braşov 28-27

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 aprilie 2008 00:00

Echipa Marianei Tîrcă visează după doi ani la o nouă finală europeană. Primul pas este partida din semifinala Cupei Cupelor de astăzi de la San Sebastian, în compania formaţiei Akaba Bera Bera.

Minutul 1 - a inceput partida.

Echipa Marianei Tîrcă visează după doi ani la o nouă finală europeană. Primul pas este partida din semifinala Cupei Cupelor de astăzi de la San Sebastian, în compania formaţiei Akaba Bera Bera.

Minutul 1 - a inceput partida.


Minutul 5 - Spanioloaicele controlează partida şi conduc cu scorul de 4-1.

Minutul 10 - Romancele au revenit in joc in urma unor atacuri pozitionale si contraatacuri inspirate si au egalat. 5-5.

Minutul 14 - Time-out solicitat de antrenoarea gazdelor.

Minutul 23 - După ce româncele au condus cu 9-8, jucatoarele basce au revenit la timona partidei si au reusit sa preia conducerea 10-9.

Minutul 30 - La pauza, Rulmentul se afla in avantaj, 14-12.

Minutul 31 - s-a reluat partida, cu doua goluri marcate de spanioloaice, care au egalat situatia pe tabela. 14-14.

Minutul 35 - Jucatoarele basce au egalat la 16, spre bucuria antrenoarei lor.

Minutul 38 - Dupa ce a fost eliminata cea mai buna jucatoare a echipei iberice, Tati Garmendia, a fost trimisa pe tusa pentru doua minute si Simona Vintila de la Rulmentul.

Minutul 40 - Rulmentul a fost din nou egalata, dupa o lovitura de la 7 metri. 18-18. Spirova face insa minuni in poarta romancelor.

Minutul 45 - Momente grele pentru elevele Marianei Tirca. Akaba - Rulmentul 21-19.

Minutul 50 - Ibericele au 3 goluri avantaj si controleaza autoritar partida. 24-21.

Minutul 52 - Time-out cerut din nou de tehniciana echipei spaniole.

Minutul 56 - Pineda a marcat pentru Akaba de la 7 metri si a majorat scorul pentru echipa spaniola. 26-24. Din nou time-out cerut de gazde.

Minutul 60 - Akaba Bera Bera a invins pe Rulmentul cu 28-27. Brasovencele au de recuperat la returul de saptamina viitoare un singur gol, cind suportul publicului s-ar putea dovedi decisiv.

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (15)
 •  16 Mai 2008, 17:53

cind o sa fiti voi in teren atunci sa vb. nu ma criticati fetele si nici antrenoarea . BRAVO FETELOR TINETI-O TOT ASA

 •  30 Aprilie 2008, 14:49

Cristina neagu iar a fost cea mai buna chiar si fara patricia vizitiu fetele au reusit sa bata Akaba Bera Bera sa vazut ca fetele de la brasov au fost a doua oara pregatite

 •  20 Aprilie 2008, 00:56

suntetzi praf, bai brasovenilor !! sunteti varza ! v-a batut akaba bera-bera !!! bera-bera !!! cum ati putut sa pierdeti cu akaba bera-bera ??? Si cand ma gandesc ca radeati de Valcea cand pierdea la finalista CL Lada Togliati !! V-A BATUT AKABA BERA-BERA !!!!! INCREDIBIL !!!!!!

Vezi toate comentariile (15)
Comentează