SPORTURI  »  HANDBAL  »  DINAMO - VESZPREM 31-29

Dinamo - Veszprem 31-29 » Campioana României, victorie mare în grupele Ligii Campionilor

Dinamo - Veszprem +10   FOTO
Dinamo - Veszprem

Articol de - Publicat joi, 28 octombrie 2021 21:29 / Actualizat joi, 28 octombrie 2021 21:32

Dinamo, campioana României, a reușit un meci extraordinar și a obținut o victorie uriașă în fața maghiarilor de la Veszprem, liderul grupei din Liga Campionilor, scor 31-29.

Dinamoviștii au avut o evoluție extraordinară în fața maghiarilor de la Telekom Veszprem, care, au suferit doar a doua înfrângere din fața grupelor.

+6 FOTO

Elevii lui Xavi Pascual au început mai greu meciul, fiind conduși în startul partidei. De 7-7, dinamoviștii au preluat conducerea și chiar au avut un avans de patru goluri (13-9). La pauză, Dinamo a intrat cu un gol în față, 14-13.

Campioana României s-a menținut în față și în repriza a doua, iar finalul meciului din sala Dinamo a fost unul incendiar. Cu doar câteva minute înainte de final, Dinamo avea 27-23, dar Veszprem a marcat de patru ori și a egalat. Pe final, dinamoviștii și-au crescut din nou nivelul și s-au impus cu 31-29..

După 6 meciuri jucate, Dinamo are patru puncte (două victorii și patru înfrângeri), fiind pe locul cinci.

Clasament grupa B

Narcisa Lecușanu candidează din nou pentru Comitetul Executiv al IHF: „Îmi doresc din suflet să fiu realeasă”

Veste mare pentru România » Campioana, direct în grupele Ligii Campionilor: „O performanță fantastică!”

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni