SPORTURI  »  HANDBAL  »  CUPA ROMÂNIEI

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 aprilie 2018 17:44

CSM București a câștigat finala Cupei României în fața celor de la HCM Râmnicu Vâlcea, scor 29-22.

Campioana en-titre a României a obținut primul trofeu oficial al acestui sezon, după victoria din finala Cupei contra celor de la HCM Râmnicu Vâlcea. Partida din Sala Sporturilor din Ploiești a fost dominată de la un capăt la celălalt de formația lui Per Johansson, aflat la cârma "tigroaicelor" de doar câteva zile.

Meci special pentru Cristina Neagu

Cristina Neagu a evoluat pentru Oltchim Râmnicu Vâlcea timp de 4 sezoane, între 2009 și 2013, alături de care a jucat o finală de Liga Campionilor în 2010.

"Este o plăcere pentru mine să mă reîntâlnesc cu fanii vâlceni. A fost o relație specială între noi. Cred că acest Final 4 al Cupei României a fost un antrenament bun înainte sferturilor Ligii Campionilor.

Per Johansson nu putea să schimbe multe lucruri într-un timp atât de scurt, poate doar din punct de vedere al atitudinii și energiei", a declarat Neagu la TV Digi Sport.