Alte știri din fotbal
Transfer de urgență la Universitatea Craiova!
0
Imagini neconvenționale! Probleme grave la stadionul de 37 de milioane: meci întrerupt două ore » Aici va juca Dinamo în play-off
0
România - Cipru, la fotbal feminin, în preliminariile pentru CM » Asediu la poarta adversă
2
Echipe de start la Dinamo - U Cluj » Surprizele pregătite de Kopic + Primele imagini și informații de la Arenă
9
Știri din fotbal internațional
Rezultatul obținut la debut de Marie-Louise Eta, prima antrenoare a unei echipe masculine din Bundesliga
1
Chelsea - Manchester United » Duel crucial pentru Liga Campionilor pe Stamford Bridge
0
Dezastru pentru cea mai surprinzătoare campioană din Premier League » Aproape de încă o retrogradare
0
Allegri a dat replica la ironia lui Chivu: „Să ne uităm la contextul în care a spus-o! Dar nu merită decât laude”
0
Lifestyle
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Primele imagini: noua Dacia Evader a fost surprinsă astăzi pe stradă!
0
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
4
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
15
Vremea se schimbă de săptămâna viitoare, o masă de aer rece se va extinde. ...
Libertatea
Trapperul care înjura România a făcut scandal monstru la Budapesta. Albert ...
Adevărul
Cum a retrogradat-o ginerele lui Mussolini pe Napoli! » Peste nici doi ani, ...
GSP SPECIAL
Căsătoria pe durată determinată, inedita propunere a unei judecătoare. ...
Libertatea
Polonia anul trecut a luat loc 4 la mondiale.Acum la europene cu Norvegia polonezele conduceau la pauza cu 4 goluri dar pe final au pierdut la 2 goluri.Grupa asta a fost foarte echilibrata.Romania a fost aproape de locul 2.Cu un gol in plus bateam Danemarca si eram pe loc 2 acum.Sau cu un gol in plus eram egali cu Ungaria si eram tot pe loc 2 deci in semifinale. Deci lasa prostiile ca Romania are valoare de loc 9-10/Valorile in handbalul feminin sunt foarte apropiate.
DOMNU TADICI e "MEREU OPTIMIST" ca si cei "TINERI SI NELINISTITI" dar acum sa vedem ce o sa mai decalre si dansul dupa ce am picat in GRUPA PRINCIPALA de fapt pe ACEL LOC ceea ce ne-au dat OFICIALII de la FEDERATIA INTERNATIONALA inainte de "CE" adica in grupa asta am PICAT pe "LOCUL 5" si s-a ADEVERIT ceea ce au spus cei de la FEDERATIA INTERNATIONALA ca NOI=ROMANIA suntem o echipa cine sa se dispute pt locurile 9-10!!!!!!! -ASTA ESTE VALOAREA ECHIPEI NATIONALE DE HANDBAL FEMININ in 2014 si s-a adeverit inca odata ca degeaba incepem sa PLUTIM dupa o victorie cu POLONIA!!!! PS:ASTEPT opiniile OK????
O junioara de 16 ani nu are cum sa joace la asemenea nivel de european de senioare.Iar lotul care se permite adus la un european e foarte mic.Nu poti plimba o junioara aici.Cum s-a accidentat Nechita a s fost chemata alta jucatoare in Ungaria. Perianu de exemplu are 20 ani si inca nu e coapta pt un asemenea nivel. Dupa mintea ta trebuia adusa in lot si o campioana de junioare de 16-17 ani :)
am terminat pe locul 5 in grupa, cretinilor, nu campionatul european... pfff, ce dobitoci scriu articolele astea....
Pe degeaba stie dl Tadici meserie daca e un apucat si zbiara ca dementul. Cum se pierde o minge, cum incepe cu urlete si zbierete... Asa erau ei invatati in comunism, sa tipe si sa se manifeste ca apucatul. Asa fac toti din generatia lui si toti cei din generatia care le-a urmat, care tot la fel au fost educati. Pt ei, din pacate, nu exista fenomenul de ”critica constructiva”. Acum, eu ma bucur ca victoriile cu Spania si Polonia au confirmat faptul ca meciul cu Ungaria a fost un accident (+avantajul terenului propriu), iar cel cu Danemarca putea fi castigat. Sa speram ca aceste 2 meciuri vor servi ca ambitie pt fete la urmatoarele competitii. HAI ROMANIA!
Tadici e pe modelul antrenorilor antici, care "stiu ei mai bine". Nu-l scoti din tampeniile lui. A avut decizii de care nu trebuie sa fii expert ca sa-ti dai seama ca sunt niste tampenii. Apoi, si Trefilov era isteric, dar in particular - spun jucatoarele - era un domn. Tadici e doar un ghiolban cu oarece idei de antrenorat.
Avem o nationala de primele 4 in lume....numa ca noi ratam medaliile pe banda rulanta si asta nu ac nu este Tadici antrenor bun este varza ca pdagog sau psiholog. Cum frate ai 2 goluri avans cu Ungaria si incepti sa tipi la ele ca descreeratul in ;loc sa le incurajezi? Apoi unguroaivele rateaza si ceri imediat TIME OUT cand fetele noastre scapasera pe contra ??? cred ca e un pic pripit dea Tadici ar trebui s-l invete cineva cum se procedeaza cu femeile ca habar nu are. Nu isi pune ni meni intrebarea cum dr pierdem meciuri pe care le dominam? Ca avem momente in care nimeni nici macar Danemarca nu en face fata si momente cand jucam precum Tanganica? Faze care se repeta la infinit
Tadici e din alt film. Nu am vazut o echipa a Romaniei, ci doar doua jucatoare : Neagu in atac si in aparare Ungureanu, care are 35 de ani.
Ca intotdeauna, se intorc acasa cu coada intre picioare... cu scuze, smiorcaieli, promisiuni
Eronat ! Dupa părerea mea. Fetele astea erau de primele patru locuri. In formula asta, fără inter dreapta de meserie, cu pivotii pe care i-am avut si cu alte neajunsuri. Daca gestionam cum trebuie momentele critice eram in semifinale. Ungaria n-a arătat nimic , Danemarca n-a fost mai presus.... Ne-a lipsit sclipirea antrenorului ! Părerea mea !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.