Alte știri din fotbal
Gazeta a intrat în vestiarul Craiovei: iată ce echipă pregătește Coelho pentru finala campionatului! + Surpriza din primul „11” și semnul de întrebare
0
Pușcaș explică de ce a ieșit după 38 de minute și dacă ratează barajul: „Înțepătură pe coapsă”
0
Cătălin Cîrjan: „În ultima etapă vom fi implicați în lupta la titlu, dar nu e treaba noastră”
0
„Sacrificați meciul cu U Cluj?” » Zeljko Kopic, întrebat direct despre jocul care ar putea decide campioana în Superliga
0
Știri din fotbal internațional
Echipa românilor din Ungaria, campioană în fața clubului cu buget de 10 ori mai mare: „Am răsturnat căruța, cum se zice!”
0
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
0
Revenire istorică în La Liga: au așteptat 14 ani!
0
Pep Guardiola, după al 20-lea trofeu la City: „Este o mașinărie!” + De ce nu sărbătorește Cupa
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
8
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. Pe ce loc s-a clasat România
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
Ma uit la baschet masculin Cluj cu Voluntari... Numai negri refuzati nu numai din NBA, dar si din Euroliga... si lituanieni si letoni simpatici care ar putea juca in campionatul liceelor din Riga si Vilnius. Sint si vreo doi romani, e unu Grasu (!!!), cam... gras, de tot hazul. Asta e finala ligii nationale. Si o imagine clara de ce noi nu mai contam la nivel iinternational la baschet. Dar la baschet nu mai contam de mult (nu prea am contat niciodata). In schimb handbalul este alta poveste (la asta vream sa ajung). Fara proiecte ca Zalaul si antrenori ca Tadici o sa ajunga si handbalul ca baschetul. Handbalul masculin e deja pe faras. Cel feminin mai da oarecari semne de viata. Dar daca noua conducere a federatiei nu pune piciorul in prag sa stimuleze jucatoarele / jucatorii autohtoni o sa vedem si la handbal ce vedem la baschet. Cum sa puna piciorul in prag? Doar doua idei: numar minim de jucatoare / jucatori autohtoni sub 21 ani in teren (ca la fotbal, deci se poate) si, foarte important, LIMITA SALARIALA. Numai asa vom vedea daca handbalul romanesc mai este capabil sa faca ceva substantial. Si sa nu aud ca nu ne da voie federatia europeana. Salariile POT FI LIMITATE. Macar citiva ani ar trebui sa incercam, sa vedem daca se ridica o noua generatie de jucatoare / jucatori romani. Daca nu... o sa traim in continuare cu speranta ca Neagu cu colegele ei supraplatite vor cistiga Liga Campioanelor si cu colegele ei subplatite campionatul mondial.
Atata timp cat Ghita Tadici, inca "taie si spanzura" in handbalul romanesc, involutia este aproape asigurata :(((
Acum, la bugetul și lotul Csm, titlul nu trebuia jucat in ultima etapa, cu tot respectul. Apoi, eu nu cred ca Rapid îl va câștiga, personal n-o vad câștigând la Vâlcea. Eu cred ca Vâlcea își va juca șansă, cum a făcut-o și Zalăul. Dacă totuși nu, repet, Vâlcea e sigura de locul în clasament, nu poate urca, nu poate cobora. Nu e decât vina Bucureștiului ca sta la mana altora degeaba arunca acuzații, e rușinos sa nu iei titlul cu ce au ei.
Nu am văzut decât ultimele 3 minute din meci, deci nu știu ce a fost înainte, poate au fost furate. Când am văzut eu însă, Zalăul avea om în minus și nu s-a dat o eliminare clara la Dembele. Legat de "datul sufletului" contra Bucureștiului... Sa dea Zalaul 150%, la potențialul Bucurestiului tot trebuia câștigat meciul la 10+. Da, au dat totul, puteau încurca o echipa la titlu, era una din puținele șanse sa se afirme. Contra celor mai buni dai totul și Neagu ar trebui sa știe asta. Reacția ei e total nepotrivita și nu cred ca va da bine.
Tadici are dreptate 100%!
Am urmarit meciul si i-am cam dat dreptate Cristinei ! Arbitrajul mi s-a parut si mie ca a fost usor usor cu Zalaul ! CSM e evident echipa mai valoroasa si a pierdut acest titlu pe mana ei ! Insa nu e corect cum se fac ierarhiile in acest campionat ! Rapid va castiga si la Valcea si nu pentru ca ar fi mai buna , ci pentru ca echipa din Valcea nu se va omori cu firea in ultimul meci !
Am urmarit meciul si i-am cam dat dreptate Cristinei ! Arbitrajul mi s-a parut si mie ca a fost usor usor cu Zalaul ! CSM e evident echipa mai valoroasa si a pierdut acest titlu pe mana ei ! Insa nu e corect cum se fac ierarhiile in acest campionat ! Rapid va castiga si la Valcea si nu pentru ca ar fi mai buna , ci pentru ca echipa din Valcea nu se va omori cu firea in ultimul meci !
Tadici mazilit exact asa cum ne place noua romanilor! Singurul om care tine steagul Romaniei sus (Oltchim si Nationala).. acum nici ca ne mai calificam, apoi sa mai castigam ceva!! RIP Sportule Romanesc!!!!!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.