Alte știri din fotbal
Universitatea Craiova plătește 1,5 milioane € pentru un atacant cu cifre modeste în sezonul trecut
0
Pe mâna străinilor! Premieră pentru Superliga la start + Portugalia a trecut pe #1 în campionat
0
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
10
Prima zi la Dinamo pentru Alaa Bellaarouch: „Puțin obosit de la drum, dar foarte fericit”
0
Știri din fotbal internațional
Capul Verde a doborât un record vechi de aproape 100 de ani!
0
Scor de neprezentare în Noua Zeelandă - Belgia » Reporterii GSP transmit din Vancouver: 2 goluri și în Egipt - Iran
0
Final de coșmar! A gafat și a fost schimbat la pauză, la ultimul meci pentru națională
0
INCREDIBIL! La prima participare, Capul Verde merge neînvinsă în șaisprezecimile Mondialului! Vedetele Uruguayului pleacă ACASĂ
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
16
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Ilie Bolojan i-a răspuns lui Nicușor Dan, care a acuzat PNL că a generat un ...
Libertatea
Caz șocant în SUA. Un copil de 7 ani, care cântărea 116 kilograme, a murit, ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Specialistul în comunicare politică Gheorghe-Ilie Fârte, despre atacul lui ...
Libertatea
starchild, cand ai vazut tu 3100 suporteri la meciurile din campionat? Pai sala aia nu a fost plina nici cand avea 2000 locuri, exceptand meciurile din cupele europene. Si acolo (cupele europene) o parte din bilete merg la sponsori. Iar in campionat parte din Brigada Zavoi mai intra gratis.
Clubul Oltchim are intr-adevar nevoie de 3.00.000 de euro pe sezon ca sa asigure bugetul, adica contractele curente, dar jumate din acesti bani, le produce clubul in sezonul competitonal in desfasurare, 500.000 de euro vin de la alti sponsori, si mai are nevoie de un sponsor mai mare sau un grup de sponsori mai mici, care sa asigure 1 milion de euro necesari la buget, partea fostului sponsor, Oltchim. Prezerntati aceaste cifre cititorilor si opiniei publice, investigati, ca sa vina de la voi, si lasati basismul andica crepuscularitatea confuziei, a lipselor de date LEGITIME, si interpretarea pana la absurd ...:)) V-as multumi pentru cooperare ...:))
Bani care s-au intors inapoi la stat in forma de impozite pe salarii ... asa ca lasati garagara cu BANII PUBLICI ... Tot ce a facut Statul pentru Echipa de Handbal din Valcea, a fost asa deci o scutire de impozite pe salarii, pentru un servici foarte important, si anume ca a purtat numele unui bun PUBLIC-Patrimonial al Statului Roman, Combinatul Chimic din Valcea, si l-a purata de destul de sus in echaloanele performantei europene.
GSP-ule ... hai sa calculam cat poate produce Oltchim intr-un sezon competitona : bilete si abonamente (pe Liga 1 si pe CL) pe o sala de 3.100 de locuri, aproape mereu plina, la meciurile de CL plina intodeauna, drep[turi TV platite de Digi TV pe cele 2 competiti, 400.00 de euro dupa informatile mele (pe sezonul trecut, sezonul asta e posibil sa fie mai mmult), alti sponsori importanti precym Asirom, Romplast, Raureni, etc dar si castiguri competitonale pentru o echipa care are sanse mari sa castige Competitioa (potul mare de 600.000 de euro + este pentru castigare ... dar numai sa ajungi in finala si iei 400.000 de euro) ... Oltchimul nu a a dat niciodata mai mult de 1 mil de euro pe sezon
Cristina Neagu (sper sa nu am dreptate) nu o sa revina la forma initiala. Doua luni cu bratul imobilizat si 1 ani si 7 luni de la ultimul joc! Revenirea trebuia sa fie facuta acum 5 luni, insa in februarie fata nici nu a pus mana pe minge. Ca finantator cred ca cel mai potrivit ar fi Tiriac, mai bine ar cauta resurse in directia aia.
Am facut o afirmatie buna cand am zis ca bugetul clubului trece destul de mult peste 3 mil, deoarece cu buget de 3 mil au adus jucatoare gen Geiger, Chirila, Knezovic, Babeanu. Sponsorii (in frunte cu mult laudatul Digi) nu aduc la echipa nici macar 1 mil toti. Este greu de crezut ca se vor afla sponsori asa rapid, vor ajunge la mana unor investitori gen Becali...
Dili, incearca sa nu mai aduci aminte de meciul cu Gyor. Au intrat la pauza cu un avans considerabil (putea fi si mai mare!), vreo 4 goluri, si doar indolenta unor jucatoare ca Gorbicz a facut ca diferenta sa fie remontata de Oltchim! Diferenta MAJORA dintre cele 2 echipe s-a vazut in meciul retur, cand diferenta a fost recuperata lejer iar pana la pauza se vedea din avion echipa calificata in finala. Acum Gyor are echipa mai sudata, nu cred ca revenirea Cristinei Neagu (DACA revine si DACA recupereaza macar 80% din potential) poate aduce o diferenta considerabila. Sudarea echipei actuale - posibil, insa nu-i liniste la club pentru marea performanta.
ieri intr-un comentariu anticipam ca astazi sponsorul va declara ca nu mai poate sustine financiar clubul(numai datorita faptului ca roibu a venit la primul meci..lucru imposibil de vazut inainte m-a facut sa anticipez restul)echipa se va desparti de jucat cu contracte mari(nu poti gasi asa repede sponsori sa achite 240000euro pe luna)pt ca primaria poate sponsoriza cu...jumatete din salariile pe luna(100000mi euro,cineva zicea ca bati din palme si vine milionul dar nu banuieste cu cat participa ceilalti sponsori..nu stiu daca pot plati o jucat pt un ..an)echipa va continua in liga si va incerca sa iasa cu capul sus...
oricum, ceva imi spune ca salvarea va veni de la George Becali.
romani de etnie maghiara, chiar nu aveti nici un Dumnezeu? sau macar bun-simt? noi ne-am bucura de ghinionul Gyorului? pai ce se intampla daca ramaneti singuri in Liga?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.