Alte știri din fotbal
Flavius Stoican, mesaj clar înaintea barajului împotriva Chindiei: „Trebuie să dăm uitării ce s-a întâmplat”
0
Pompiliu Popescu, 26 de ani la națională: „Ilie Dumitrescu a avut o luptă internă pentru a-și schimba condiția de rom” + Amintire cu Sabău care citea din Biblie despre sfârșitul lumii
0
Scandal intern înaintea barajului de promovare în Superligă: „Jucăm pe burta goală! Speranțe? Să câștigăm la loto”
0
Gigi Becali a întârziat la întâlnirea cu președintele Nicușor Dan: „O să vedeți. Ăsta a fost sfatul meu”
2
Știri din fotbal internațional
Lotul Senegalului pentru Campionatul Mondial » „Leii din Teranga”, conduși de Sadio Mane
0
Îi ia Stuttgart vedeta lui Răzvan Lucescu?! » Anul trecut a fost scandal
0
„Chivu d'Italia” » Ce a făcut Sky Sport Italia pentru tehnicianul român
0
Antrenorul senzației FC Thun, dorit de o echipă din top 4 campionate europene
2
Lifestyle
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
1
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
11
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
1
Înapoi în 2021: Călătorii din autobuzul 100 din București, trimiși la ...
Libertatea
ANAF schimbă regulile pentru recalcularea CASS. Cine sunt românii care vor ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Reprezentanții firmei care a făcut revizia susțin că liftul din Palatul CFR ...
Libertatea
Ati vazut d-le president Dedu cum arata adevaratele roade din seminte de calitate ?! Franta,doua finale la rand,una deja castigata si una pe cale de a fi castigata ! Dar impresioneaza pe bune prin calitatea jocului! Un joc ce se vede ca e foarte bine lucrat,studiat,cercetat si mai ales dezvoltat ! Si-au facut academie de handbal,adevarata ! Au propria lor scoala de antrenori ! Acolo cultura handbalistica ! Ce usor si frumos pare handbalul lor in comparatie cu "cultura" d-voastra de balarii ! Jucam o finala mica pe nedrept,valoric vorbind. Olanda, o nemeritat de condamnata echipa la doar cel mult argint in ultimii ani,o echipa frumoasa nu doar la propriu,la fel de muncitoare ca si Franta este "obligata" sa ne mai bata inca un meci in decurs de cateva zile ! O sa ne umileasca iar,tot cu frana trasa,ca si Rusia azi. Ca asa vrei d-ta,marele "strateg" Dedu ! Cum sa pui probleme unor echipe din tari ce au mii de jucatori profesionisti activi (neaosi!) si cu sute de sali de handbal (!) si tu nu aduni nici 200 de jucatori seniori legitimati ! Si aia nevoiti sa joace prin sali obscure,vechi,ce mai degraba deservesc vreo nunta,taiere de mot sau pomana sau vreun "mega concert" *** ! Au poate,n-am inteles eu mai bine si te refereai la "seminte" de rontait si spart,ca alea ne reprezinta pe noi cel mai bine,oriunde am fi ! Mai degraba !
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Franta si Rusia au jucatoare de un alt nivel decat Romania, nu mai cautati explicatii SF. Sunt echipe mult mai complete ca acoperire a fiecarui post. Centru cu explozie, viteza in joc, coparativ cu lentoarea lui Buceschi. Pe dreapta Lacrabere fata de Dragut sau Geiger, de extreme cred ca nici n-are rost sa vorbim. Sunt echipe de 7 jucatoare pe teren, noi avem 3-4. Restul sunt sustinatoarele lor. Cam asta e diferenta.
desi cred ca exagerezi diferenta valorica dintre echipele care joaca ACUM pe teren/parchet (romania putea lua aurul cu cristina), ai dreptate in ce priveste calitatea de masa, posibilitatea de-a selectiona din zeci de mii de jucatori legitimati (multi se intraba si acum: "ba, da germania, care are numai antitalente in scoli, cum de reuseste sa faca echipele alea de fotbal". germania are cel mai mare numar de jucatori legitimati), antrenati pe terenuri omologate, nu pe maidan. asa e. poate sa-ti apara un ozon, un balaci, o nadia sau o simona halep, dar e intamplare. francezii (si celelalte tari destepte) nu lasa asta la aruncare de zar.
coplesitor. republica franceza defileaza in fata monarhiei olandeze. si o va face si in finala, impotriva dictaturii muscalesti.
Tu critici exact ce a aratat cel mai bine. Pai ca atitudine merita nota 10, cum nu stie sa le motiveze?! Ce vina a antrenorului, la materialul pe care il are performanta e peste asteptari. Tot asteptam sa ne faca antrenorii minuni dar noi n-avem grija de ingredientele necesare. Cam despre asta vorbea Tadici la un moment dat si toti veneau si-l faceau depasit.
Hai sa fim cinstiti, multi preziceau de la inceputul grupelor principale aceasta finala. E pacat ca am jucat slabut in semifinale, este clar vina antrenorului Martin care nu stie sa-si motiveze echipa in momentele dificile. Pe de alta parte, sa nu uitam ca pana la meciul cu Ro, si Rusia a pierdut doua meciuri cu echipe mai slab cotate. Finala cu Franta va fi una mai putin echilibrata decat credem.
Franta si Rusia au un sistem de joc au antrenori care cunosc echipa si jucatoarele, fac schimbari cind trebuie, nu tin pe teren o jucatoare care nu stie nici sa paseze. Handbalul e sport de echipa nu ai nevoie de o super vedeta ci ai nevoie de 16 jucatoare.
Nationala de handbal a Romnia a realizat la acest turneu final mai mult decat valoarea jucatorelor care o compun. Cu sau fara Neagu, Romania n-are nicio sansa cu Olanda, o echipa fara doar si poate superioara, cu o viteza de joc, asa cum au spus si specialistii din handbal, pe care ale noastre nu o au si nici nu pot s-o contracareze. Asadar, sa fim multumiti cu acest loc 4, mult peste valoarea nostra.
mentalitatea voastra care trebuie sa dispara inainte sa disparem noi ca tara,lasa fetelor ca e bine si asa ,am ajuns in semifinale,va asteptam cu flori,etc si asa ne zbatem in mediocritate,nu putem spune adevarul ca suntem imediat anti-romani,hateri,etc,pana nu dispareti voi romania se va va zbate intr-o suficienta multumitoare.
:))))))) Reactie de spargator de seminte !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.